امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66057
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، اتحادیه شوراهای حزب اسلامی، به رهبری «امین وقاد» طی یک گردهمایی در «خیمه لویه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، اتحادیه شوراهای حزب اسلامی، به رهبری «امین وقاد» طی یک گردهمایی در «خیمه لویه جرگه» کابل، پشتیبانی خود را تیم «اعتدال، سازندگی و برابری» به رهبری زلمی رسول اعلام کرد.

در این گردهمایی، زلمی رسول به ایراد سخن پرداخت و به مردم وعده داد که در صورت پیروزی، زمینه را برای فعالیت احزاب و جریان‎های نیرومند سیاسی فراهم خواهد ساخت؛ احزابی که بتواند «منافع محور» باشد و بستری را برای عبور از «شخص‎محوری» کنونی آماده سازد.

زلمی رسول تصریح کرد: درصورت برنده‎شدن از طریق تعدیل قانون انتخابات، به تقویت انگیزه‎های ایجاد احزاب سیاسی و فعالیت‎های آن‎ها اقدام خواهد کرد.

«ضیا مسعود»، معاون اول زلمی رسول نیز در این گردهمایی اظهار داشت: در صورت پیروزی این تیم، تمام حلقات و نیروهای فعال سیاسی فرصت شرکت در دولت را خواهند داشت.

وی اضافه کرد: دولت انحصاری نمی‎تواند آرزوی‎های تمام مردم افغانستان را برآورده سازد.

مسعود تأکید کرد، جامعه متعادل، جامعه‎ای خواهد بود که به تمام نیروهای اجتماعی؛ اعم از زن و مرد، شهری و روستایی فرصت مشارکت داده شود و از تمام توان‎ها و استعدادها بهره لازم برده شود.

در حالی یک ماه دیگر به موعد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان فرصت باقی مانده که شنیده می‌شود، قیوم کرزی تا روزهای دیگر کناره گیری خود به نفع زلمی رسول را رسماً اعلام خواهد کرد.

امروز منبع مؤثقی که نخواست نامش فاش شود، به خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل گفت: به زودی قیوم کرزی به نفع زلمی رسول کنار می‎رود.

این منبع اضافه کرد: این کناره‎گیری در روزهای آینده به صورت رسمی و در یک گردهمایی خاص به مردم اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها