امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66059
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، دور جدید مذاکرات صلح پاکستان میان نمایندگان دولت و طالبان این کشور از ظهر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، دور جدید مذاکرات صلح پاکستان میان نمایندگان دولت و طالبان این کشور از ظهر امروز آغاز شد.

گفته می‌شود، کمیته مذاکره کننده دولت و طالبان در مذاکره امروز برای پایبند بودن به آتش بس به توافق رسیدند همچنین 2 طرف اذعان داشتند مذاکرات به مرحله اجرا رسیده است.

«مولانا سمیع الحق» سرپرست کمیته مذاکره کننده طالبان با شرکت در کنفرانس خبری ابراز داشت: مذاکره با دولت وارد مراحل اجرایی شده و طالبان متعهد شده‌اند که برای موفقیت در این مذاکره اقدامات موثری انجام دهند.

وی افزود: طالبان بی قید و شرط آتش‌بس را پذیرفته‌اند.

سمیع الحق عنوان کرد: از قبل هشدار داده بودم که دشمنان ممکن است با انجام عملیات‌های تروریستی مذاکرات صلح در پاکستان را به چالش بکشند.

در همین حال، اعضای کمیته مذاکره کننده طالبان با تأکید بر این مطلب که طالبان در حمله تروریستی در پایتخت پاکستان ارتباطی ندارند، گفتند، اولین بار است که نام گروه احرار الهند را می‌شنوند و اطلاعاتی از این گروه در دست نیست.

«عرفان صدیقی» سرپرست تیم مذاکره کننده دولت با مثبت ارزیابی کردن مذاکره امروز افزود: در دور اول مذاکره تنها به دنبال این بودیم که خواسته‌های یکدیگر را بررسی کنیم اما در حال حاضر وارد مرحله اجرایی کار شده‌ایم.

صدیقی تصریح کرد: طالبان باید حملات تروریستی در پاکستان را محکوم کنند.

عرفان صدیقی تأکید کرد: اعضای کمیته مذاکره کننده دولت تغییر نکرده است.

چهار روز پیش، طالبان پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد با توجه به درخواست علمای مذهبی در پی توقف مذاکرات صلح از آنان، شورای مرکزی رهبری طالبان پاکستان پیشنهاد دوباره دولت در فرمان آتش بس را می‌پذیرد.

یک روز پس از انتشار این بیانیه، پیشنهاد اعلام آتش‌بس یک ماهه از سوی طالبان پاکستان مورد استقبال دولت و احزاب این کشور قرار گرفت.
انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها