امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66060
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «نورسلطان نظربایف» ساعتی پیش به منظور دیدار و مذاکرات با ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و بررسی تحولات ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «نورسلطان نظربایف» ساعتی پیش به منظور دیدار و مذاکرات با ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و بررسی تحولات منطقه و شرکت در نشست شورای اقتصادی اوراسیا وارد مسکو شد.

سفر نظربایف به مسکو در حالی است که رئیس جمهور قزاقستان معتقد است، وضعیت اوکراین به طور مستقیم بر توسعه روابط کشورهای جامعه همسود و به طور غیرمستقیم بر مناسبات کشورهای اتحادیه گمرکی تأثیر می‌گذارد.

به‌ اعتقاد تحلیلگران مسائل سیاسی، آنچه در اوکراین می‌گذرد آغاز یک روند نسبتا طولانی است که آمریکا و غرب با هدف تضعیف و حتی فروپاشی روسیه و به‌ حداقل رساندن نقش آن در مناطق پیرامون و به ‌ویژه آسیای مرکزی و قفقاز دنبال خواهند کرد.

بنابراین در محافل کارشناسی و رسانه‌ای منطقه امروزه این پرسش مطرح است که بعد از اوکراین نوبت چه کشوری خواهد بود؟ در این رابطه هیچ یک از جمهوری‌های آسیای مرکزی استثنا نخواهند بود ولی فعلا وجود مجموعه‌ای از عوامل داخلی و خارجی شرایط قزاقستان و قرقیزستان را حساس‌تر از دیگر کشورها کرده است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها