امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66061
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه رژیم ...

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از گذشته یک سری موضوعات، اتهامات و ابهامات را مطرح و اینها را در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار می‌داده است، گفت: آمریکایی‌ها به تبعیت از رژیم صهیونیستی این امر را تکرار می‌کردند و ما با توجه به شناختی که از رژیم صهیونیستی داریم در آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت و در آینده هم باید منتظر باشیم تا ابهام یا اتهامی جدید را متوجه ما کنند، لذا این موضوع چیز جدیدی نیست و برای ما دیگر تکراری شده است.
بهروز کمالوندی اظهار داشت: ما برای اینکه بتوانیم ابهامات آژانس بین المللی انرژی اتمی را برطرف کنیم باید روندی را که با آنها شروع کرده ‌ایم ادامه دهیم که در حال حاضر هم این روند به خوبی پیش می‌رود و گزارش اولیه آژانس هم این روند همکاری را سازنده، رو به جلو و در راستای همکاری تلقی و لحن آژانس هم کاملا تغییر کرده است، البته ما انتظار داریم که لحن و ادبیات آژانس نیز تغییر پیدا کند.
وی افزود: صهیونیست‌ها و یک سری جناح های تندروی آمریکایی دوست دارند که موضوع هسته‌ای ایران موضوع روز دنیا باشد به خصوص اینکه رژیم صهیونیستی پس از اتفاقاتی که در منطقه در حال رخ دادن است و ظلمی که به فلسطینی ها می‌شود به دنبال این است که یک ابهام ساختگی مطرح کند تا بتوانند کار خودشان را پیش ببرند. اینها خیلی نگران هستند که روند مساله هسته‌ای در حال تغییر عمده است و سعی می‌کنند با تبلیغات منفی این روند را تغییر دهند، البته یک جناح تند هم در آمریکا به دنبال همین امراست.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه هیأت حاکمه آمریکا خیلی در جهت منویات جناح‌های تند آمریکایی و اخلال در روند پرونده هسته‌ای ایران نیست، گفت: آمریکایی‌ها نه اینکه به لحاظ مبنای فکری در آن جهت خاص نباشند، بلکه آنها می‌دانند که در عمل با مشکلاتی مواجه خواهند شد، پس مقداری تاکتیک شان را با آنها متفاوت کرده‌اند.
وی گفت: آنچه برخی سیاسیون غربی در این چند وقت مطرح کرده‌اند به دلیل دست و پا زدن‌های رژیم صهیونیستی است و البته ممکن است که آمریکایی‌ها هم پژواکی و تکراری از حرف‌های آنها را داشته باشند. در هر صورت آنها تلاش کردند که موضوع هسته‌ای ایران را به عنوان یک موضوع بزرگتری جلوه بدهند و اسم آن را هم نگرانی جامعه بین المللی گذاشتند ولی الحمدالله موفق نشدند.
بهروز کمالوندی با تاکید بر اینکه اعضای گروه ۱+۵ نظر واحدی با هم ندارند و چین و روسیه هم نظرشان با کشورهای دیگر متفاوت است، گفت: مسلم این است که ما سعی کنیم بهانه ها را از آنها بگیریم و آن را به حداقل ممکن برسانیم و این تصور که ما انتظار داشته باشیم که آنها بگویند ما دیگر نگرانی مان درباره ایران رفع شده است محال است و من در چند ده سال آینده هم این موضوع را نمی بینم.
وی گفت: آمریکایی ها برای اینکه بتوانند امتیازی بگیرند و پای ما را ببندند و در سطح بین المللی برای ما محدودیت ایجاد و تحریم ها را توجیه کنند مرتب داستان سرایی می‌کنند که برای رفع این امر دو راه وجود دارد اول اینکه این جریان را به حال خود بگذاریم و بگوییم که به لحاظ حقوقی مجبور نیستیم که جواب آنها را بدهیم که البته این حرف صحیح است ولی نتیجه اش قطعاً به نفع ما نخواهد بود.دوم اینکه ما دست این کشورها را رو کنیم؛ یعنی با همکاری مدیریت شده با آژانس بین المللی انرژی اتمی کاری کنیم که دست آنها رو شود و ما هم اکنون در حال حرکت در این جهت هستیم.
کمالوندی در پایان گفت: در چند ماه گذشته فضای پرونده هسته ای ایران خیلی عوض شده و این روند رژیم صهیونیستی را نگران و کارش را خیلی سخت کرده است و سعی کرده تا روند پرونده هسته ای ایران را به روال قبل برگرداند، ولی به امید خدا با تلاشی که می‌کنیم قطعاً فضا بیشتر و بیشتر برای آنها تنگ خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها