امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66062
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 66
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطین (سما)، کنست رژیم صهیونیستی در اقدام تحریک آمیز دیگری علیه مسجد الاقصی روز چهارشنبه قرار است به تاسیس کمیسیونی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فلسطین (سما)، کنست رژیم صهیونیستی در اقدام تحریک آمیز دیگری علیه مسجد الاقصی روز چهارشنبه قرار است به تاسیس کمیسیونی ویژه قضیه ورود صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی رای بدهد.

این اقدام در پی بررسی‌های هفته گذشته کنست در موضوع اعمال حاکمیت اسرائیل بر مسجد الاقصی صورت می‌گیرد که به درگیری‌های خشونت بار در شهر قدس منجر شد.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی که این خبر را منتشر کرد گفت: میری ریگف رئیس کمیسیون امور داخلی در کنست و از اعضای حزب لیکود هفته گذشته از تاسیس این کمیته خبر داد و گفت: به ادعاهای پلیس درباره نبودن محدودیت‌هایی برای ورود یهودیان به مسجد الاقصی طی ساعاتی که به آنها اختصاص داده می‌شود، اعتمادی نداریم.

ریگف گفت: من به پلیس اعتمادی ندارم و این کمیته را تاسیس خواهم کرد و ریاست آن را دیوید تسور برعهده می‌گیرد و هیچ فرد تندرویی در آن حضور نخواهد داشت.

این کمیته که مورد استقبال اعضای نهادی تندرو موسوم به امنای معبد هیکل قرار گرفته قرار است میزان التزام پلیس اسرائیل به تصمیم‌های صادر شده از سوی کابینه نتانیاهو در ارتباط با مجوز برای ورود یهودیان به مسجد الاقصی در زمان‌هایی که از پیش تعیین شده باشد، مورد بررسی قرار بدهد.

برخی نمایندگان کنست می‌گویند که پلیس اسرائیل از بیم وقوع درگیری در صحن‌های مسجد الاقصی مانع ورود یهودیان به داخل مسجد در ساعات‌هایی می‌شود که برای آنها در نظر گرفته شده است.

منابع فلسطینی گفتند تشکیل این کمیته و یورش بیشتر صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی می‌تواند موجب تشدید آتش درگیری‌ها بین اعراب و صهیونیست‌ها در قدس شریف شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها