امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66063
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و فومیو کیشیدا وزرای امور خارجه ایران و ژاپن عصر امروز (چهارشنبه) در توکیو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف و فومیو کیشیدا وزرای امور خارجه ایران و ژاپن عصر امروز (چهارشنبه) در توکیو مناسبات دو کشور در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

در این مذاکرات مواضع دو کشور در مورد تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی هم مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.

ظریف در این ملاقات ضمن تشریح دیدگاه‌های تهران نسبت به مذاکرات هسته‌ای، ابعاد فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشورمان را تبیین کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان روابط تهران و توکیو را نزدیک، خوب و با سابقه طولانی خواند و اظهار داشت: این روابط برای تهران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و امیدواریم مناسبات به نفع دو ملت بیش از پیش گسترش یابد.

ظریف ابراز امیدواری کرد: همکاری‌های دو کشور در ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی در جهت تقویت صلح و امنیت جهانی به خوبی پیش برود.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد: ما نسبت به حرکتی که آغاز کرده‌ایم، بسیار جدی هستیم و جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اراده سیاسی، پایان دادن به یک بحران غیرضروری را دنبال کرده و بر همین مبنا مسیر مذاکرات جامع و گام نهایی را پیگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: رفع نگرانی از نظر ما بحث مهمی است چرا که مردم ایران نسبت به مواضع غرب در موضوع هسته‌ای بسیار نگران بوده و بی اعتماد هستند.

ظریف و همتای ژاپنی اش ضمن تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات سوریه، افغانستان و تحولات خاورمیانه تداوم مشورت و تبادل نظر در این موارد را مورد توافق قرار دادند.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: امنیت خلیج فارس و ثبات و آرامش منطقه و روابط خوب با همسایگان از اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها