امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66064
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در مسکو با باگدانوف معاون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در مسکو با باگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه به ویژه بحران سوریه تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با تقدیر از مواضع حمایتی مسکو از مسائل منطقه به ویژه سوریه، بر ضرورت تداوم رایزنی‌ها جهت کمک به حل سیاسی بحران سوریه تاکید کرد و راه‌حل نظامی را بی نتیجه برشمرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان شکل گیری همکاری منطقه‌ای برای کمک به حل بحران سوریه را ضروری دانست و با اشاره به تحرکات جدید منطقه‌ای و بین‌المللی برای گشودن جبهه جدید نظامی علیه سوریه در جنوب این کشور، بر نقش گسترده رژیم صهیونیستی در شکل گیری و اجرایی شدن این سناریو تاکید کرد.

باگدانوف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز در این دیدار با اشاره به مذاکرات ژنو دو پیرامون سوریه، این مذاکرات را دشوار و پیچیده دانست و انتظار نتیجه گیری سریع در این موضوع را غیرمنطقی عنوان کرد.

وی با ابراز مخالفت نسبت به مداخله خارجی در گفت‌وگوهای جاری بین طرف‌های سوری گفت: تنها مردم سوریه هستند که باید درباره آینده کشور خود تصمیم بگیرند.

دو طرف در این دیدار همچنین راجع به وضعیت انسانی در سوریه گفت‌وگو و بر ضرورت غیرسیاسی کردن این موضوع تاکید کردند.

در این دیدار همچنین تحولات مصر، بحرین و اوضاع در اوکراین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر ضرورت شکل گیری وحدت ملی و گفت‌وگوی داخلی به دور از مداخله خارجی تاکید شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها