امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66090
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 65
«احمد الحاج علی»، نویسنده و نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق بر این باور است، آنچه ...

«احمد الحاج علی»، نویسنده و نماینده پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق بر این باور است، آنچه سوریه و ایران را به عنوان دو کشور دوست و برادر در کنار هم قرار داده، ماورای روابط دیپلماتیک است و در واقع مهمترین عامل در این رابطه، روابط تاریخی عمیقی است که سنگ بنای آن به درستی گذاشته شده است.

حاج علی افزود: به همین دلیل است که مشاهده می‌کنیم، ایران در کنار سوریه ایستاده و این ایستادگی تنها برای مقابله با بحرانی که سوریه با آن مواجه است نمی‌باشد، بلکه در راستای تکمیل طرح بزرگ مقاومت است، به همین دلیل است که بسیاری از کشورها از عمق رابطه دمشق و تهران بی‌خبرند و تصور می‌کنند، این رابطه بر پایه و اساس منافع و مصالح گذاشته شده است.

این نماینده پارلمان سوریه تاکید کرد که سفر «علاء الدین بروجردی» به سوریه در واقع پاسخی به تهدیدات اخیر اسرائیل و آمریکا و عربستان بود، اما مهمتر از آن این بود که این سفر در راستای ادامه هماهنگی‌ها و رایزنی‌های مستمر دو جانبه صورت گرفت.

وی افزود: سفر بروجردی به دمشق در واقع پیامی به دشمنان سوریه بود که پیش از هرگونه اقدامی به عواقب آن به درستی بیاندیشند. همچنین این سفر تاکید کرد که تهران همچنان به حمایت‌های خود از کشورهای دوست در لحظات حساس و بحرانی ادامه می‌دهد و در این کمک‌ها بیش از آنکه بعد منفعت جویی مد نظر باشد، بعد انسانی و اسلامی نهفته است.

اما در خصوص تشدید اوضاع در جبهه جنوبی سوریه و مانور تبلیغاتی و رسانه‌ای که با آن همراه شده است، حاج علی گفت‌: ایران و سوریه در قبال تحولات جاری در سوریه دیدگاه مشترکی دارند و به خوبی می‌دانند که تشدید اوضاع در جبهه جنوبی و تمرکز روی آن با هدف ایجاد رعب و وحشت در مردم و نظام سوریه و هم پیمانان دمشق صورت می‌گیرد، سفر بروجردی به تمام این تهدیدات پاسخ گفت و بار دیگر تاکید کرد که تهران همچنان در کنار مردم و نظام سوریه در مقابله‌اش با تروریسم است.

وی درباره حوادث جاری در اوکراین نیز گفت:‌ بحران اوکراین هیچ‌گاه روسیه را از اوضاع جاری در سوریه و حمایت از نظام و مردم آن غافل نخواهد کرد و این موضوعی است که آمریکا نیز به خوبی به آن واقف و آگاه است و اینکه برخی اشاعه می‌دهند که ایران در پی گرفتن جای روسیه در سوریه است، یاوه سرایی بیش نیست و من تاکید می‌کنم که رابطه سه کشور ایران و روسیه و سوریه در اوج قرار دارد.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار