امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66109
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام محسن قرائتی پیش از ظهر امروز در دیدار با ائمه جماعات استان همدان با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، حجت‌الاسلام محسن قرائتی پیش از ظهر امروز در دیدار با ائمه جماعات استان همدان با اشاره به اهمیت زکات در احکام دینی به تشکیل کمیته امداد امام خمینی اشاره کرد و اظهار داشت: تشکیل این نهاد مهم است اما نحوه عملکرد آن مهمتر است.

وی با تأکید لزوم توجه به مهندسی زکات افزود: هم اکنون باید به این مهم توجه ویژه داشت چون این موضوع یک تکلیف شرعی است و بر این مبنا تا واجباتی چون نماز وجود دارد نباید خرج مستحبات کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: مادامی که مسئله نماز حل نشده نباید کار دیگری را در اولویت داد.

وی با بیان اینکه 23 سال از تأسیس ستاد اقامه نماز می‌گذرد، گفت: تا کنون در بخش روستایی در اهمیت به نماز توجه نکرده‌ایم.

قرائتی با بیان اینکه صرف هزینه برای ساخت حسینیه، نمازخانه و مساجد بدون توجه به وجود نمازخوان اهمیت ندارد، عنوان داشت: بر این اساس کار اصولی در بخش نماز انجام نمی‌گیرد.

*به نمازآموزی در روستاها اهمیت بیشتری داده شود

وی با اشاره به درآمد زکات در استان‌ها خطاب به ائمه جماعات استان گفت: به نمازآموزی در روستاها اهمیت بیشتری داده شود که در این راستا با تشویق کودکان روستایی می‌توان آنها را به امر نماز ترغیب کرد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه ملاک عمل نماز است و بدون این فریضه همه سقوط خواهند کرد توجه به نماز را رکن اول در انجام هر عملی دانست.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر اهمیت توجه به قرآن‌آموزی در جامعه تأکید کرد و اظهار داشت: طلاب و سازمان تبلیغات اسلامی باید محوریت مباحث تبلیغی را در امر قرآن و نماز بدانند.

قرائتی با ارائه این پیشنهاد که تأمین بودجه قرآن‌آموزی از کمیته امداد و مدیریت آن با ائمه نماز جماعات باشد، افزود: توجه به دین مردم بسیار مهم است پس باید مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه قرآن ذکر است، افزود: اگر ذکر نباشد همواره زندگی انسان در گرفتاری است.

*در قرآن چند میلیون رساله دکترا وجود دارد

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه باید قرآن را علم بدانیم و در توجه به آن کوتاهی نکنیم، ابراز داشت: در این کتاب آسمانی چند میلیون رساله دکترا وجود دارد که باید به آن توجه کرد.

وی با بیان اینکه تمام کلمات قرآن شکل علمی دارد، عنوان داشت: اهل بیت(ع) مظلوم هستند به طوری که نهج‌البلاغه در قم و نجف نیز کمیاب است که این موارد نیز باید مورد توجه واقع شود.

قرائتی با تأکید بر لزوم بکارگیری بودجه زکات در برنامه‌ریزی‌ها، تأکید کرد: همدان در دستیابی به این اهداف پایلوت کشور شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه به آثار زکات در جامعه، افزود: عید نوروز در راه است و باید این عید را مبارک بدانید به این معنا که به صله رحم توجه بیشتری داشته باشید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ابراز داشت: باید دختران و پسران را برای ازدواج شناسایی کنید و گره‌های اقتصادی را در برنامه‌ها مورد توجه قرار دهید.

وی خطاب به طلاب اذعان داشت: شما باید علم‌آموزی را مورد توجه ویژه‌ای قرار دهید و تنها نباید به سخنرانی صرف اکتفا کرد بلکه باید به حل مشکلات جامعه نیز توجه داشت.

قرائتی با بیان اینکه طلاب تنها نباید به خواندن روزنامه و مجلات و تماشای فیلم اکتفا کنند، ابراز داشت: مادامی که نهج‌البلاغه و احکام در دستان شما است از این منابع عظیم بهره بگیرید.

وی با بیان اینکه 800 آیه و حدیث در مورد معماری و شهرسازی وجود دارد، عنوان کرد: به این موارد نیز باید توجه ویژه‌ای داشت زیرا هر 40 سال یک‌سوم از پول مملکت در قبال خانه‌سازی هدر می‌رود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر لزوم توجه به دین در مباحث علمی و دانشگاهی نیز افزود: باید از فرصت‌ها نهایت استفاده را کرد.

وی ادامه داد: باید توجه به زکات و مباحث تفسیری را مورد توجه قرار داد و با نهج‌البلاغه و قرآن را انس گرفت.

*توجه به تزئینات در ساخت مساجد کاهش یابد

قرائتی با بیان اینکه توجه به تزئینات در ساخت مساجد باید کاهش یابد، گفت: روشنفکران طرح‌های غربی‌ها را به نام استاندارد در ایران پایه‌ریزی می‌کنند و ما نیز در ایران کاشی‌کاری‌های شاه عباس را نشانه میراث فرهنگی می‌دانیم.

وی با بیان اینکه اگر راهکارهای سنتی ریشه عقلی نداشت باید از آن دوری جست، عنوان کرد: اگر بتوانیم سایت خنده حلال درست کنیم چند میلیون دانش‌آموز را جذب خواهیم کرد زیرا هنر خنداندن باید به شکل اصولی و دینی نهادینه شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تأکید بر لزوم قرآنی کردن ادبیات، موعظه‌ها، اخلاق اظهار داشت: پرداخت زکات از اهمیت خاصی برخوردار است و خداوند تنها در قبال پرداخت زکات از پیامبر تشکر کرده است.
انتهای پیام/89004/ع40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها