امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66134
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، ششمین عصرانه ادبی فارس به پاسداشت نویسنده ادبیات انقلاب اسلامی اکبر خلیلی اختصاص داشت که این ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، ششمین عصرانه ادبی فارس به پاسداشت نویسنده ادبیات انقلاب اسلامی اکبر خلیلی اختصاص داشت که این مراسم با حضور سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسنی مدیر بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان، رضا اسماعیلی، محمدعلی گودینی، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری، مجتبی رحماندوست، نعمت‌الله سعیدی، حسین قرایی و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در سالن اجتماعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برگزار شد.

در این مراسم رضا اسماعیلی، شاعر ادبیات انقلاب اسلامی، بیان داشت: آقای اکبر خلیلی، نامشان در ادبیات انقلاب، نامی بلند، ارجمند و قابل احترامی است.

وی اضافه کرد: ما برای اینکه ادبیات انقلاب را به مردم و جامعه معرفی کنیم، باید به دنبال الگوهایی باشیم که این ادبیات، مردمی شود؛ الگوهایی همانند شب‌های شعر شیراز یا میلاد آفتاب که در اصفهان برگزار می‌شد که متجاوز از 5 هزار نفر در این برنامه شرکت می‌کردند، آن هم مردم عادی کوچه و بازار.

اسماعیلی ادامه داد: ما گاهی مردم را متهم می‌کنیم که به طور مثال با ادبیات آشنا نیستند و یا از ادبیات قهر کرده‌اند و شعر نمی‌خوانند که اتفاقاً این طور نیست، این مهم که ما خودمان را در سالن‌ها و محافلی محدود کردیم، درست نیست،  به نوعی در یک مجامعی خود را محدود کردیم که پای مردم به این محافل و مجامع باز نمی‌شود که باید شرکت مردم در این محافل را آسان کنیم.

وی افزود: مشکل در اینجاست که در عرصه شعر و ادبیات، بزرگوارانی همانند استاد اکبر خلیلی را به مردم معرفی کنیم یعنی فضاها و ظرفیت‌هایی را ایجاد کنیم که مردم در پای منبر ما حضور یابند و در واقع مخاطبان اصلی ما، مردم باشند تا انشاءالله ادبیات انقلاب اسلامی به نحو شایسته معرفی شود.

این شاعر پیشکسوت انقلابی گفت: گام‌های نخست از همین مراسم پاسداشت‌های نویسندگان و شاعران انقلابی که در محافل اینچنینی برپا می‌شود، آغاز خواهد شد و توسعه می‌یابد.
 وی در پایان شعری را تقدیم به خالق اثر «گام به گام با انقلاب» نویسنده متعهد «اکبر خلیلی» کرد که در ذیل آن را می‌خوانید:
در انجمن سپیده، پرچمداری
با شوق، تو می‌نویسی از بیداری
رأی تو به عشق، تا ابد پابرجاست:

«جمهوری عزت شهیدان»، آری

در ادامه این مراسم «مهدی همتی» شاعر جوان شهر ری به قرائت شعری در حال و هوای زیارت سرزمین وحی توسط جانبازان عزیز پرداخت که در ذیل از خاطرتان می‌گذرد:
به پاس لحظه آتش به جان خریدن تو
خلیل آمده اینجا به شوق دیدن تو
رسید نوبت کعبه تو را طواف کند
به پاس آن همه زخم و شرر چشیدن تو
به رغم مدعیانی که منع عشق کنند
خوش است در پی جانان به سر دویدن تو
خدا که دردگرانی به جسم و جانت داد
بنا نهاد برای گران خریدن تو

خوشی که چشم نداری به میز و کرسی‌ها

به رغم این همه زخم زبان‌ شنیدن تو
نفس بکش متبرک شوند زائرها
نفس بکش به فدای نفس کشیدن تو

وی در ادامه به قرائت غزلی تقدیم به جانباز عزیز «نجف خارکویی» که احساس می‌کند زخم‌ها صورتش را زشت کرده، پرداخت که در ذیل می‌خوانید: طنین نام تو را خود نوشت زیباتر
خدا که آب و گلت را سرشت زیباتر

 تو را زمان مدیدی جدا ز یاران کرد
جدا ز باغ گلی از بهشت زیباتر
به زخم جلوه روی تو را دو چندان کرد
شدی ز مزرعه زیر کشت، زیباتر
ولی به چشم غلط بین قدر نشناسان
همیشه بوده کلاغان زشت زیباتر
تو لحظه لحظه شهید صراط حق هستی
شهید زنده! از این سرنوشت زیباتر..؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها