امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66160
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۹
تعداد بازدید: 48
  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمود برجعلی در دومین کنگره ملی روانشناسی اجتماعی ایران، در نشست آسیب‌های اجتماعی، خانواده، جوانان و اعتیاد ...

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمود برجعلی در دومین کنگره ملی روانشناسی اجتماعی ایران، در نشست آسیب‌های اجتماعی، خانواده، جوانان و اعتیاد گفت: گزارشی که اخیراً رئیس بهزیستی استان البرز ارائه داده نشان می‌دهد که 51 درصد ازدواج‌های این استان به طلاق منجر شده است.

وی افزود: متأسفانه منابع حمایتی ما که خانواده ها هستند در مدیریت خود و فرزندانشان دچار مشکلات زیادی بوده و نقش مرکزی در بعد عاطفی و هیجانی خود را از دست داده‌اند.

وی ادامه داد: نقطه آغاز آسیب‌های اجتماعی، خانواده است. در خصوص طرح‌واره‌های اولیه باوری وجود دارد که می‌گوید تغییر انسان به دلیل آموزش‌های اولیه توسط خانواده سخت است که در اینجا نقش خانواده مشخص می‌شود. بر این اساس باید بر خانواده‌ها بیشتر کار کنیم.

رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه تصریح کرد: نمی‌توان گفت همه 51 درصد طلاق زوج‌های استان البرز به خاطر فقر بوده است قطعاً مسائل زیادی در طلاق آنها نقش داشته که بخش زیادی از آن، فرهنگی است.

وی افزود: اگر فرزندان ما در خانواده‌ای گرم تربیت شوند بسیاری از مشکلات به وجود نمی‌آید.

وی در پاسخ به سوالی درباره آموزش فرزندپروری به خانواده ها گفت: وقتی فرد مختل است، نظام خانواده  نیز مختل می‌شود، ما فکر می‌کنیم مشکل ما آموزش است در حالی که ما مشکل کوچینگ و تربیت داریم. کوچینگ مستلزم مشاهده شدن و مشاهده کردن است، دانشجویان باید مشاهده‌گر باشند، متاسفانه ما آمارها را از طریق روزنامه‌ها متوجه می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: کار فرزندپروری غیر از بودجه انسانهای مجری می‌خواهد. مثل خط مقدم جبهه که افراد با تجربه جوانان را آماده خط مقدم می‌کردند، افسردگی امروز مشکل بنیادی ما در گرایش به اعتیاد است، ما خلق مان افسرده است چون انتظارمان از توانمندی‌هایمان زیاد است، ستاد مبارزه با مواد مخدر باید نقشه خلقی جامعه ما را ترسیم کند، ما باید خانواده‌هایمان را توانمند کنیم.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها