امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66196
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، در یک کشمکش نادر سیاسی که بیان‌گر اختلافات عمیق در کشورهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه انگلیسی گاردین، در یک کشمکش نادر سیاسی که بیان‌گر اختلافات عمیق در کشورهای حاشیه خلیج فارس است، عربستان سعودی، بحرین و امارات عربی متحده سفرای خود را به دلیل «دخالت دوحه در امور داخلی خود»، فراخواندند.

به نوشته گاردین، این 3 کشور عربی پس از یک دیدار طوفانی بین وزاری خارجه شورای همکاری خلیج فارس که تحت تسلط عربستان سعودی است، تصمیم به این اقدام گرفتند. علت اصلی این اقدام، حمایت قطر از اخوان‌المسلمین در مصر و دیگر نقاط منطقه و همچنین سخنرانی های یک روحانی مشهور مقیم بحرین خوانده شده است.

این روزنامه بریتانیایی همچنین مدعی شده که در جریان آنچه بهار عربی خوانده می‌شد، قطر در شرایطی که سایر کشورهای عربی نگران ثبات خود بودند، به حامی انقلاب‌های عربی تبدیل شده بود.

در این شرایط، قطر از این اقدام 3 کشور عربی مزبور ابراز نگرانی کرده اما قصد ندارد سفرای خود را از کشورهای سه‌گانه فوق فرابخواند.

یوسف القرضاوی، روحانی جنجالی اهل سنت که مقیم دوحه است، اقدام به یک سخنرانی تند کرده بود که از تلویزیون دولتی قطر پخش شد و اعتراض امارات عربی متحده را برانگیخت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها