امروز : یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 6
۰۴:۵۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 662
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۷
تعداد بازدید: 437
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، ششمین دوره آموزش و ارزیابی قاریان و حافظان قرآن کریم اعزامی به ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، ششمین دوره آموزش و ارزیابی قاریان و حافظان قرآن کریم اعزامی به مسابقات بین‌المللی سایر کشورها، 21 فروردین‌ماه 1392 با حضور نفرات برتر مسابقات سراسری قرآن کریم در مقاطع بزرگسالان و شکوفه‌ها در هتل باباطاهر تهران برگزار شد.

محمد‌تقی میرزا‌جانی مسئول دبیر‌خانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان طی سخنانی اظهار داشت: پیرو مصوبه این کمیته در سال 1386 مبنی بر تعیین بهترین نمایندگان کشورمان برای شرکت در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، ششمین دوره آموزش و ارزیابی ویژه قاریان و حافظان برگزیده مسابقات سراسری قرآن کریم در سال گذشته که موفق به کسب رتبه‌های برتر شده‌اند، برگزار می‌شود.

در این دوره که طی سه روز برگزار می‌شود، قاریان قرآن کریم در هر روز یک تلاوت 15 و یک تلاوت 30 سطری را اجرا می‌کنند، همچنین در روز آخر این برنامه کارگاه تلاوت در استودیو شورای عالی قرآن با حضور «محمود لطفی‌نیا» مدرس قرآن کریم برگزار می‌شود که در آن هر یک از قاریان باید یک تلاوت 20 سطری ارائه دهند.

بنا بر این گزارش، اساتید روز اول این دوره در رشته تلاوت را آقایان «احمد ابوالقاسمی» استاد صوت، «غلامرضا شاه‌میوه اصفهانی» استاد لحن، «محمدرضا ستودنیا» استاد تجوید و «سیدجواد سادات‌فاطمی» استاد وقف و ابتدا تشکیل می‌دهند.

برنامه حافظان قرآن کریم همزمان با برنامه قاریان از روز چهارشنبه در هتل باباطاهر آغاز می‌شود که طی آن اساتید جلسه آقایان «امیر آقایی»، «محمدرضا شهیدی‌پور»، «علی‌اکبر حنیفی» و «منصور قصری‌زاده» به آموزش حافظان قرآن در موضوعات صحت حفظ، وقف و ابتدا، صوت و لحن و تجوید می‌پردازند، همچنین در روز پنج‌شنبه شرکت‌کنندگان موضوعات صوت و لحن و تجوید را با حضور آقایان «رحیم خاکی» و «محمدرضا ستوده‌نیا» مرور می‌کنند.

در این دوره‌ها نفرات برتر مسابقات سراسری قرآن کریم در مقطع شکوفه‌ها هم حضور دارند که شرکت‌کنندگان رشته حفظ از محضر آقایان «علی‌اکبر حنیفی»، «منصور قصری‌زاده»، «امیر آقایی»، «محمدرضا شهیدی‌پور»، «رحیم خاکی»، «محمدرضا ستوده‌نیا» و «محمد حاج‌ابوالقاسم» بهره می‌برند.

دوره آموزش و ارزیابی شرکت‌کنندگان مقطع شکوفه‌ها در رشته تلاوت با حضور اساتید این رشته شامل آقایان «مهدی دغاغله»، «علی سیاح‌گرجی»، «سعید رحمانی»، «محمدحسین سبزعلی» و «محمدرضا پورزرگری» برگزار می‌شود و در روز آخر این برنامه شرکت‌کنندگان رشته تلاوت مقطع شکوفه‌ها در کنار بزرگسالان در کارگاه تلاوت که در استودیوی شورای عالی قرآن با حضور محمود لطفی‌نیا برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.

امسال برای اولین‌بار آیین‌نامه مسابقات بین‌المللی کشورهای مختلف جمع‌آوری شده که روز جمعه 23 فروردین 92 توسط حجت‌الاسلام «محمدحاج ابوالقاسم» برای شرکت‌کنندگان تشریح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، در پایان این دوره افراد شرکت‌کننده برای اعزام به مسابقات بین‌المللی کشورهای مختلف انتخاب می‌شوند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها