امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66221
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، امیرحسین زمانی‌نیا در نشست تخصصی «نقش علمای دین در جهان بدون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، امیرحسین زمانی‌نیا در نشست تخصصی «نقش علمای دین در جهان بدون خشونت و افراطی‌گری» از سلسله نشست‌های تخصصی حوزه‌های علمیه و جهان معاصر در دانشگاه معارف اسلامی قم اظهار داشت: یکی از دلایلی اصلی که رییس جمهور در سازمان ملل متحد به ارائه ایده و طرح خود مبنی بر جهان بدون خشونت اصرار ورزید، همین مسئله بود چرا که امروز حقیقتاً با وجود امواج افراطی‌گری و خشونت، ‌تشیع در معرض خطر جدی است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت و ضرورت هنجارسازی‌های بین‌المللی گفت: ما با بهره‌گیری از قطعنامه‌هایی همانند آنچه به پیشنهاد کشورمان در سازمان ملل به تصویب رسید، باید بکوشیم که در مقابله با خشونت‌گرایی در اسلام و به ویژه علیه شیعه،‌ دست به هنجارسازی بین‌المللی بزنیم.

زمانی‌نیا بیان داشت: سخنان حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی در سازمان ملل‌ موجی از امید را در سطح جهانی به منظور حل معضلات بین المللی چون کشتار مسلمین در میانمار، سوریه و دیگر مناطق پدید آورد و شخص بان کی مون نیز در دیداری که در نیویورک با وی در همان ایام داشتیم، ‌به این موضوع اشاره کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ما با مکانیسم شورای امنیت سازمان ملل و حق وتوی آن مخالفیم تصریح کرد: سازمان ملل با وجود همه ایراداتی که به آن می‌توان گرفت نقش مهمی در کاهش برخی خشونت‌ها و افراطی‌گری‌ها در دنیا داشته است.

مشاور حقوقی رئیس جمهور همچنین با اشاره به ظرفیت‌های بسیار خوبی که در حوزه‌های علمیه و نهاد روحانیت در زمینه مسایل بین المللی وجود دارد افزود: از علمای بزرگوار و حوزه‌های علمیه انتظار می‌رود که در ترویج این مسئله که شیعه با خشونت و افراطی‌گری در جهان به شدت مخالف است، نقش فعالی داشته باشند و اهداف صلح‌طلبانه نظام جمهوری اسلامی ایران را در راستای مقابله با امواج خشونت و افراطی‌گری، برای جهانیان خاصه علمای اسلامی تبیین کند.
انتهای پیام/2258/ک/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها