امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۱۲:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66225
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد پیش از ظهر امروز در جمع طلاب و روحانیون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد پیش از ظهر امروز در جمع طلاب و روحانیون حوزه‌های علمیه استان اصفهان و در چهارمین جشنواره استانی علامه حلی اظهار کرد: عصری که در آن زندگی می‌کنیم عصر ویژه‌ای است، در یک دنیای کاملاً متفاوت نسبت به اعصار و دهه‌های گذشته به سر می‌بریم.

وی بیان داشت: تقریباً در هر ساعت با رشد تصاعدی دانش روبرو هستیم، عصر حاضر عصر پیدایش فناوری‌های نوین و دگرگونی درجات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و نظامی بشر است.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: قدرت اقتصادی محصول فناوری‌های نوینی است که بشر به دست می‌آورد، قدرت نظامی با این فناوری‌ها تغییر می‌کند و حتی جابه‌جا می‌شود، همه قدرت‌ها از جمله رسانه‌ای، تبلیغاتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی متاثر از این فضا است.

وی عنوان کرد: حاصل شدن چنین فضایی خود متأثر از یک مسیر پژوهش و تحقیقات عمیق و ژرف است.

ابوترابی‌فرد افزود: امروز بنگاه‌های اقتصادی که می‌خواهند موقعیت خود را حفظ و یا موقعیت جدید به دست آورند به دنبال دستیابی به فناوری‌های برتر از طریق پژوهش و تحقیق هستند.

وی اذعان داشت: بنگاه‌ها و قدرت‌های بزرگ جهان تمام توان خود را برای دستیابی به دانش نو به کار می‌برند و در حقیقت دانش خود را می‌فروشند و تا زمانی که دانش آنها انحصاری است، از آن سود می‌برند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی افزود: چنانچه امروز جنگ نظامی شکل بگیرد قطعاً متفاوت از جنگ‌های سه دهه گذشته است، برای ارتقاء و تبدیل جایگاه خود در جهان باید به سمت تقویت بنیه علمی خود برویم و تقویت بنیه علمی از مسیر پژوهش و تحقیق می‌گذرد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه صاحبان دانش و فن‌آوری‌های نوین دانش و تکنولوژی خود را به یک ابزاری برای دستیابی به قدرت بیشتر و تداوم زورگویی‌های خود علیه ملت‌ها به‌کار می‌برند و همچنین برای تامین خواسته‌های نامشروع خویش از آن بهره برده، امروز ما هم برای مقابله با این مستکبران زورگو راهی جز تقویت علم و فن‌آوری نداریم.

ابوترابی‌فرد در پایان تاکید کرد: رسالت علما و روحانیون معزز که در عرصه دین و پژوهش فعالیت می‌کنند یک رسالت ویژه و استثنایی است. واقعیت دنیای پیش رو نشان داده است که اگر معارف دین منطبق بر فطرت و حیات فردی بعنوان الگویی به مردم ارائه شود مورد استقبال همه مردم جهان قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/63030/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها