امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66238
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 75
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در سفر ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در سفر به شهرستان ملارد اظهار داشت: این قابل قبول نیست که شهرستانی با بیش از 400 هزار نفر جمعیت دارای بیمارستان نبوده و مراکز دینی و فرهنگی در آن بسیار با مشکل مواجه باشد.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تصریح کرد: حتما باید یک طرح و سند فرهنگی برای هر یک از شهرستان‌های پیرامون تهران به ویژه ملارد نیاز به برنامه جامع و درازمدت دارد که امیدواریم تهیه شود.
وی در ادامه سخنان خود انقلاب اسلامی را شجره طیبه عنوان کرد و یادآور شد: همواره دو قطب آمریکا و شوروی در آن زمان علیه این انقلاب بودند و وقتی انسان به گذشته می‌نگرد در واقع می‌بیند که هر روز می‌توانست این توطئه‌ها یک نظام را از پای درآورد توطئه‌های ترور، بنی‌صدر، تجزیه‌طلبان و در هر گوشه‌ای یک توفان سهمگین علیه نظام شکل می‌گرفت اما این شجره طیبه از جنس عاشورا، کربلا و معنویت بود.
انصاری با اشاره به اظهارات اخیر اوباما تصریح کرد: اوباما اذعان کرد که ایران قدرت جهانی است و این تنها کلمه راستی بود که گفت و بقیه سخنانش در برابر صهیونیست‌ها لاف و مزخرف بود.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه عوامل پیدایش انقلاب اسلامی همان عوامل اقتدار نظام است یادآور شد: ایمان به خداوند، وحدت مردم، رهبری شایسته نظام و جان‌فشانی‌های مردم در پای این ارزش‌ها عواملی هستند که به پیروزی، استحکام و باروری این درخت هستند.
وی با اشاره به سیاست اصل 44 که از سوی مجمع تشخیص مصلحت تهیه و مقام معظم رهبری آن را ابلاغ کردند اظهار داشت: اقداماتی در این زمینه انجام شد اما همانگونه که مقام معظم رهبری می‌خواستند اهداف سیاست‌های اصل 44 تحقق نیافت؛ رهبر انقلاب فرمودند انتظارم یک انقلاب اقتصادی بود و در واقع پایه انقلاب اقتصادی به رشد، تولید و سرمایه‌گذاری استوار است.
حجت‌الاسلام انصاری با تاکید بر اینکه هدفمندی از ابتدا مطرح بود اما به این منظور که مصرف انرژی در کشور مدیریت شود گفت:‌ هدفمندی عبارت از این بود که قیمت حامل‌های انرژی را واقعی کنیم و پولی که به دست می‌آید در صندوق توسعه ملی یا حساب ذخیره ارزی کنار گذاشته شده و در 6 قسمت مصرف شود.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور بر همین اساس به توسعه حمل و نقل عمومی، توسعه راه‌ها، توسعه بیمه، سلامت، توسعه صنعت و سرمایه‌گذاری در صنایع بالادستی و پایین‌دستی اشاره کرد و اینکه به افراد ضعیف و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و فقرا پول نقدی تعلق گیرد که البته برای خوداشتغالی آنها باشد 
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره هدفمندی یارانه‌ها که لازم است صورت گیرد گفت: ایران به اندازه کل کشورهای اروپایی در زمستان امسال مصرف گاز خانگی داشت و این اصراف باید اصلاح شود اما ما در هدفمندی دچار انحراف از قانون شدیم.
انصاری با بیان اینکه ما از محل گران کردن حامل‌های انرژی در مرحله اول 28 هزار میلیارد تومان در سال درآمد داریم اظهار داشت: قانون می‌گوید نصف این مبلغ را پرداخت نقدی و نصف آن به تولید، صنعت، بیمه و سلامت اختصاص یابد و طبق این حداکثر پرداخت نقدی 14 هزار میلیارد تومان در سال باشد اما آنچه پرداخت شده و می‌شود سالانه 45 هزار میلیارد تومان است که از بودجه عمرانی و بانک مرکزی نیز به این امر تعلق می‌یافته است.
وی یادآور شد: حدود 137 هزار میلیارد تومان در این 3 سال پول نقدی به مردم پرداخت شد و این در حالی است که کل بودجه عمرانی که تخصیص یافته کمتر از 400 هزار میلیارد تومان است و نتیجه این شده که هزاران طرح و پروژه از بیمارستان، مدرسه و راه به صورت نیمه‌تمام داریم که تکمیل آن 400 هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد.
انصاری در ادامه سخنان خود به موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: گزارشاتی خدمت مقام معظم رهبری می‌رسد و احساس شد در حوزه اقتصاد اقدام اساسی صورت گیرد. 
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه مردم حماسه سیاسی را در انتخابات محقق کردند افزود: برای حماسه اقتصادی نیز باید صورت گیرد.
وی در ترسیم وضع فعلی و اینکه چه باید کرد افزود: تحریم‌ها و دشمنی سر جای خود محفوظ است البته برخلاف تبلیغ آمریکا که تحریم‌های ما ایران را به زانو درآورد و پای میز مذاکره کشاند این حرف مفتی است اما نباید همه‌چیز را هم در وضعیت اقتصاد پای تحریم گذاشت.
انصاری با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی را طراحی کردند و از ظرفیت کارشناسان در آن استفاده شده است گفت: مدیران ارشد کشور در هفته آتی در رابطه با موضوع اقتصاد مقاومتی و فرمایشات ایشان نزد مقام معظم رهبری می‌روند.
وی با تاکید بر اینکه در دولت عزم جدی بر این است که تمام بندهای سیاست اقتصاد مقاومتی اجرا شود گفت: نجات کشور راهی جز این ندارد؛ اعتقادم این است بهترین دفاع از نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و شخص ولی فقیه تلاش همگانی برای پیشرفت کشور و ارائه الگوی موفق از نظام جمهوری اسلامی است چراکه دشمنان این را هدف گرفتند و در این راستا جنگ، ترور و به تعبیر آمریکا تحریم‌های فلج‌کننده اتخاذ کردند که دیدیم موفق نشدند. هدف آنها این است این کشور به خود مشغول شود 
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور ریشه بسیاری از جرم‌ها، فساد اجتماعی و اعتیاد را بیکاری و فقر دانست و گفت: ما موظفیم تا 5 الی 10 سال دیگر کشور ایران را به نقطه‌ای از رفاه عمومی و برخورداری اجتماعی برسانیم که همه کشورهای منطقه از آن الگوبرداری کند.
انصاری در پایان خاطرنشان کرد: زیبنده جمهوری اسلامی نیست که در بشاگرد هنوز هم کپرنشین وجود داشته باشد از این رو تنها راه رسیدن به نقطه مطلوب سند چشم‌انداز و اقتصاد مقاومتی است و هم مجلس و دولت و قوه قضائیه برای رسیدن به این امر تلاش می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها