امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66240
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زرند، وزیر نیرو پیش از ظهر امروز در بازدید از نیروگاه برق شهرستان زرند ‌در جریان روند‌ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زرند، وزیر نیرو پیش از ظهر امروز در بازدید از نیروگاه برق شهرستان زرند ‌در جریان روند‌ تولید برق‌ این نیروگاه که برای نخستین‌بار در کشور‌ با استفاده‌ از سوخت‌ زغال‌سنگ تولید برق می‌کند، قرار گرفت.

‌حمید چیت‌چیان پس از بازدید از قسمت‌های مختلف نیروگاه با بیان اینکه استفاده از سوخت زغال‌سنگ در این نیروگاه تجربه اول ما در کشور است، افزود: تمام فعالیت‌های بهسازی‌، نوسازی و راه‌اندازی تجهیزات زغال‌سوز از جمله آسیاب‌، نوارهای انتقال زغال و مشعل‌های زغال‌سوز در این زمینه توسط متخصصان داخلی صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: با توجه به وجود معادن غنی زغال‌سنگ که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و منطق هم حکم می‌کند ‌که در تولید برق از زغال‌سنگ استفاده شود‌.

وزیر نیرو گفت: آلایندگی استفاده از زغال‌سنگ نسبت به مازوت به مراتب کمتر است و در واقع هیچ‌گونه مشکل زیست محیطی را فراهم نمی‌کند.

چیت‌چیان عنوان کرد: با توجه به اینکه شهرستان زرند در حال صنعتی شدن است و برای تامین برق منطقه تصمیم گرفتیم با سرمایه‌گذاری دولتی دو واحد گازی 150 مگاواتی در این نیروگاه احداث شود.

وی ابراز داشت: با راه‌اندازی واحدهای جدید و ‌افزایش‌ ظرفیت تولید در منطقه نیاز کارخانجات و صنایع جدید تامین می‌شود ‌و نقش بسزایی در توسعه، اشتغال و رونق اقتصادی مردم منطقه دارد.

‌‌مدیر‌عامل شرکت تولید برق زرند در جریان این بازدید اظهار داشت: نیروگاه زرند نخستین نیروگاه حرارتی جنوب شرق کشور است که در سال 1352 با دو واحد 30 مگاواتی به بهره‌برداری رسیده است.

حیدری بیان داشت:‌ این نیروگاه به واسطه وجود معادن زغال‌‌سنگ منطقه با هدف استفاده از سوخت زغال‌سنگ طراحی شده بود، اما به دلایلی از سوخت زغال‌‌سنگ استفاده نشده است بر همین اساس به دنبال سیاست‌های وزارت نیرو و شرکت توانیر کار زغال‌‌سوز کردن این نیروگاه برای نخستین بار در کشور توسط متخصصان داخلی در دستور کار قرار گرفت‌.

هم اکنون این نیروگاه دو واحد تولید دارد‌ و یک واحد آن در حال تعمیر است و ‌واحد دیگر‌ برای نخستین‌بار در کشور با استفاده از سوخت زغال‌سنگ فعال است‌.
انتهای پیام/80022/ط30/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها