امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66246
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با طلاب مدرسه رضویه و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با طلاب مدرسه رضویه و دانشجویان شاهرود با اشاره به اینکه قرآن بشر را از سوی تاریکی به روشنایی راهنمایی می‌کند تاکید کرد: خداوند برای همه بندگان هدایت تکوینی قرار داده است و ما باید به وسیله این هدایت به نیازهای خود پاسخ داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه خداوند ابزارهای لازم را برای هدایت بشر ارائه کرده است تاکید کرد: انسان با وسیله این ابزارها می‌تواند در مسیر یادگاری و دستیابی به اهداف حرکت کند.

استاد حوزه علمیه قم علوم دانشگاهی و حوزوی برای بشر مهم است تاکید کرد: در نتیجه پیروزی انقلاب اسلامی شاهد نزدیک شدن حوزه و دانشگاه به یکدیگر بوده‌ایم.

وی وحدت حوزه و دانشگاه را یکی از دستاوردهای مهم حوزه و دانشگاه دانست و اظهار کرد: باید این وحدت حفظ شده چرا که جامعه هم به عالم دینی نیاز دارد و هم به پزشک و مهندس.

این مرجع تقلید با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه بین حوزه و دانشگاه تاکید کرد: دشمنان به دنبال جدا کردن روحانیت از مردم هستند و باید نسبت به این مسئله هوشیار بود.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص موضع گیری دشمنان تاکید کرد: طبق فرموده رهبری نباید فریب دشمنان را خورد و لبخند آنها را باور کرد.

وی ضرورت حفاظت از انقلاب را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: باید قدر انقلاب را بدانیم و از آن حفاظت کنیم؛ ایران در عرصه بین المللی با وجود برخی مشکلات دارای جایگاه خوبی است و باید حوزه و دانشگاه مانند دو بال از این نظام حفاظت کنند.
انتهای پیام/2258/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار