امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66247
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از فرهنگیان سراسر کشور شرکت‌کننده در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار جمعی از فرهنگیان سراسر کشور شرکت‌کننده در دوره تربیتی و دبیرکل کانون تربیت اسلامی اظهار کرد: زندگی انسان دارای ابعاد متعددی است ولی بعد فرهنگی از همه ابعاد مهم‌تر است زیرا بعد فرهنگی مربوط به ساختن و تربیت انسان‌هاست.

وی با بیان اینکه ساختن و تربیت انسان‌ها مهم‌ترین و مشکل‌ترین کارهاست گفت: تعلیم و تربیت کار انبیا و ائمه اطهار(ع) است زیرا انسان زمانی که متولد می‌شود ناپخته است، ولی استعدادهای فراوانی دارد و خداوند این استعدادها در وجود انسان قرار داده است و باید این استعدادها را شکوفا کند.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: به ثمر رساندن کار تعلیم و تربیت کار بسیار مهمی است و خداوند این توفیق را به شما عنایت کرده که توانسته‌اید در این راه گام بردارید.

وی ادامه داد: خداوند در وجود حیوانات غریزه قرار داده و احتیاجی به تعلیم و تربیت ندارند بلکه براساس غریزه نیازمندی‌های زندگی خود را تامین می‌کنند.

آیت‌الله نوری همدانی عنوان داشت:‌ انسان در این دنیا باید مطالبی را بیاموزد و ساخته شود، این امر مقوله بسیار مهمی است و در جامعه قشرهای مختلف وجود دارد که کارهای آنها انعکاس عالم کودکی آنها است و جامعه کنونی انعکاس کار شما محسوب می‌شود.

وی با اشاره به برنامه تربیتی گفت: قرآن علوم را با جهان بینی الهی تؤام کرده بنابراین هر کس بر اساس قرآن عالم شود عالم الهی می‌شود.

این مرجع تقلید به سرنوشت دنیای اسلام اشاره کرد و افزود: کشورهای غربی علوم اسلامی را به صورت سکولار تبدیل کردند و در دورانی که جهان اسلام گرفتار سلاطین بود، دچار خودباختگی شدند.

وی عنوان داشت:‌ امام خمینی(ره) به عنوان فقیه مدبر، مدیر و قهرمان میدان‌های جنگ ظهور کرد و توانست جامعه را از خواب غفلت بیدار کند و اسلام ناب را معرفی کرد و انقلابی را تشکیل داد که برکات و آثار فراوانی را به همراه دارد.

آیت‌الله نوری همدانی یادآور شد: انسان باید همواره در امور خود به خاطر داشته باشد که از کجا آمده و به سوی کدام مکان می‌رود و به برنامه زندگی خود آگاه باشد.

وی با اشاره به آیه 164 سوره بقره گفت: خداوند در این آیه از نشانه‌های وجود خود سخن به میان آورده، به عنوان مثال موجودات در این عالم دارای خالقی هستند و آسمان و زمین نیز جزو دیگر مخلوقات خداوند محسوب می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: حرکت کشتی‌ها در سطح دریا، حرکت ابرها در آسمان و نزول باران و برف از علائم و نشانه‌های دیگر خالق است.

وی عنوان داشت:‌ در زمینه تعلیم و تربیت باید کتاب‌ها و سخنان امام خمینی(ره) را در اولویت برنامه قرار دهید و از جمله آثار ارزشمند بنیانگذار جمهوری اسلامی می‌توان به صحیفه نور، دفتر تبیان و وصیت‌نامه امام اشاره کرد.

این مرجع تقلید تصریح کرد:‌ برنامه درسی برای شما مهم است؛ این مملکت وسیع است و این برنامه‌ها باید در سطوح مختلف جامعه اجرا شود.

وی یادآور شد: معلم در پیاده‌سازی برنامه‌ها بسیار مهم است زیرا با روح،‌ اخلاق و رفتار انسان‌ها رو به رو است و این کار باید به صورت مسئولیتی بنیادین انجام شود.

آیت‌الله نوری همدانی تاکید کرد:‌ شاگردان نیز باید تربیت‌پذیر باشند تا نظام تعلیم و تربیت در وجودشان نفوذ کند و بر آنها تاثیر داشته باشد.
انتهای پیام/78003/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها