امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66249
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، جوانشیر آخونداف ظهر امروز در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی، ایران را کشوری با یک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، جوانشیر آخونداف ظهر امروز در دیدار با استاندار آذربایجان‌شرقی، ایران را کشوری با یک تاریخ بزرگ توصیف کرد و با بیان اینکه حفظ ثروت ارزشمند تاریخ و میراث فرهنگی، وظیفه سنگینی بر عهده ماست، از اهتمام استاندار آذربایجان شرقی در خصوص ایجاد فرهنگستان زبان آذری قدردانی کرد.

وی به زمینه‌های مشترک همکاری دو کشور ایران و آذربایجان اشاره و بر گسترش این زمینه‌ها تأکید کرد.

آخونداف با بیان اینکه موضوع حمل و نقل برای ما بسیار مهم است، افزود: دولت جمهوری آذربایجان اقدامات زیادی برای اتصال خط آهن این کشور به راه‌آهن سراسری ایران کرده است و امیدواریم این اقدامات به زودی به نتیجه برسد.

وی با اشاره به اینکه امسال در جمهوری آذربایجان، سال صنایع اعلام شده است، اذعان داشت: دولت، تسهیلات خوبی برای ایجاد واحدهای صنعتی و تولیدی ارایه کرده است و ما آماده پذیرش سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان ایرانی در پارک‌های فناوری و شهرک‌های صنعتی آذربایجان هستیم.

سفیر جمهوری آذربایجان در ایران با اشاره به حضور دانشجویان این کشور در دانشگاه‌های ایران، از احداث بیمارستان‌های جدید در آذربایجان خبر داد و با یادآوری ضرورت آموزش‌های تخصصی در زمینه مهندسی تجهیزات پزشکی در این کشور، از دانشگاه‌های تبریز در این زمینه درخواست همکاری کرد.

وی همچنین ساماندهی رفت‌وآمد اتباع این کشور برای درمان به ایران را ضروری دانست و بیان داشت: البته مشکلات در این زمینه نسبت به گذشته کمتر شده است، اما تنظیم برنامه جامعی برای ساماندهی فرایندهای مختلف اعزام، درمان و پذیرش بیماران آذربایجانی در شهرهای مختلف ایران ضروری است.

استاندار آذربایجان شرقی و سفیر جمهوری آذربایجان در ایران در پایان این دیدار هدایایی به رسم یادبود به یکدیگر اهدا کردند.
انتهای پیام/60001/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها