امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 20
۰۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66254
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، «روسلان ادیلگریف» ظهر امروز در دیدار با استاندار گیلان اظهار کرد: پس از اتمام جنگ در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، «روسلان ادیلگریف» ظهر امروز در دیدار با استاندار گیلان اظهار کرد: پس از اتمام جنگ در چچن مسایل اقتصادی و صنعتی این جمهوری در حال رشد است.

وی با ابراز علاقه‌مندی به توسعه روابط تجاری با ایران تصریح کرد: تحقیقاتی که در جمهوری چچن صورت گرفته مبنی بر این است که باید روابط خارجی خود را با کشورهای مختلف به ویژه با کشورهای نزدیک به خود توسعه دهیم.

رئیس هیئت دولت چچن ایران را کشوری قدرتمند و بزرگ توصیف کرد و یادآور شد: ایران از ظرفیت‌های اقتصادی بالایی برخوردار است و ما می‌خواهیم روابط تجاری خود با این کشور را گسترش دهیم.

استاندار گیلان نیز در نشست مذکور وجود منطقه آزاد و بندر را از ظرفیت‌های مهم این استان نامید و اظهار کرد: اجرای راه‌آهن قزوین ‌ـ رشت‌ ـ انزلی از جمله برنامه‌های کاری دولت در گیلان است.

محمدعلی نجفی گفت: با اجرای خط ریل انزلی به آستارا این خط ریلی به راه‌آهن سراسری آذربایجان و روسیه متصل می‌شود.

وی بر گسترش همکاری مشترک بخش‌های اقتصادی، تجاری، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و بخش خصوصی متقابل تأکید کرد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: گیلان تجارب خوب و ارزنده‌ای در بخش‌های تحقیقات کشاورزی، صنعت، تجارت دارد که می‌تواند به طرف چچنی منتقل کند.

وی بر فعال شدن و گسترش همکاری بیش از پیش بخش‌خصوصی بین دوطرف تأکید کرد و متذکر شد: اگر زمینه حضور بخش‌های خصوصی را فراهم کنیم در آن صورت ارتباطات به صورت کاربردی گسترش می‌یابد.
انتهای پیام/2300/ر20
برچسب ها:
آخرین اخبار