امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66258
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به آفریقای جنوبی، پس از دیدار با رئیس‌جمهور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به آفریقای جنوبی، پس از دیدار با رئیس‌جمهور این کشور، در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شرایط اکنون خیلی تغییر کرده، اظهار داشت: برخی کشورهای اروپایی که فکر می‌کردند با فشار بر ایران می‌توانند تغییری ایجاد کنند، نگاهشان تغییر کرده است.

وی افزود: خیلی به هیاهوی آمریکا نباید توجه کرد، مهم این است که در صحنه عمل چه رخ داده است آیا توانسته‌اند مانع پیشرفت ایران بشنوند؟ این صحنه‌ها را همه می‌بینند و این نشان‌دهنده تغییر شرایط است.

رئیس مجلس با اشاره به شیطنت‌های برخی کشورها در سازمان ملل علیه ایران تصریح کرد: ایجاد جنگ مذهبی در آفریقای مرکزی، شیطنت همین کشورها بوده و نظام سلطه می‌خواهد با ایجاد این گونه اقدامات به اهداف استعماری خود دست یابد.

لاریجانی درباره سوریه و موضوعات مربوط به آن نیز گفت: دیدگاه آفریقای جنوبی و ایران بر حل بحران سوریه از طریق سیاسی و تنها گفتگ‌وهای سوری-سوری قابل حل است و این نگاه مشترک ایران و آفریقای جنوبی، هم‌اکنون مورد توافق بسیاری از کشورهاست.

وی در زمینه مسائل هسته‌ای ایران تصریح کرد: مذاکرات مربوط به 5+1 در حال انجام است و آفریقای جنوبی با حمایت از حق غنی‌سازی ایران تأکید کرده که با درک این شرایط به حمایت خود از حق هسته‌ای ملت ایران ادامه می‌دهد.

افزایش روابط اقتصادی ایران و آفریقای جنوبی مهم و حائز اهمیت است

رئیس مجلس در دیدار با «زوما» رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی با تأکید بر لزوم افزایش روابط اقتصادی دو کشور، گفت: گسترش روابط پارلمانی ایران و آفریقای جنوبی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وی در این دیدار ضمن تأکید بر افزایش روابط دو جانبه میان دو کشور ایران و آفریقای جنوبی، توضیحاتی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 ارائه کرد.

لاریجانی با اعلام اینکه افزایش روابط اقتصادی دو کشور ایران و آفریقای جنوبی بسیاری ضروری است، تصریح کرد: گسترش روابط پارلمانی میان دو کشور بسیار مهم و حائز اهمیت است.

در این دیدار همچنین‌ «جاکوب زوما» رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی با بیان اینکه فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای حق جمهوری اسلامی ایران است، گفت: گسترش روابط اقتصادی باید در دستور کار 2 کشور قرار گیرد.

رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی ضمن ابراز تمایل برای افزایش روابط پارلمانی میان دو کشور ایران و آفریقای جنوبی، خواستار نقش‌آفرینی بیشتر 2 کشور در همکاری‌های منطقه‌ای و دو جانبه شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها