امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66273
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید‌حسین هاشمی در حاشیه ستاد هماهنگی سفرهای نوروزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای نخستین بار دولت مصوبه‌ای را در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید‌حسین هاشمی در حاشیه ستاد هماهنگی سفرهای نوروزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای نخستین بار دولت مصوبه‌ای را در خصوص نحوه گردشگری و سفرهای نوروزی ابلاغ کرد.

وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه، راهکارها و دستورالعمل‌های لازم برای سفرهای نوروزی و خدماتی که از سوی دستگاه‌های استان به مسافران ارائه می‌شود، ابلاغ شده است.

وی یادآور شد: کشورهای همسایه به اندازه ایران تنوع ندارند و کشور ما بعد و قبل از اسلام، استثنایی‌ترین آثار را در خود جا داده است.

هاشمی با اشاره به اینکه استان تهران پیشانی نظام است، گفت: در جلسه امروز 9 کمیته تخصصی در قالب ستاد سفرهای نوروزی تشکیل شد.

استاندار تهران گفت: کمیته بهداشت و درمان، کمیته بررسی مشکلات، کمیته امداد و نجات، کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی، کمیته اسکان و پذیرایی و کمیته نظارت و تنظیم بازار از جمله این کمیته‌ها بود.

هاشمی خاطرنشان کرد: به لحاظ ذخیره کالا و محصولات ایام نوروز مانند سیب و پرتقال و گوشت قرمز و مرغ، ذخیره مناسبی داریم ولی در جلسه امروز مقرر شد توزیع آن باید مناسب باشد.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته علی‌رغم ذخیره‌سازی اقلام توزیع خوبی صورت نمی‌گرفت و عدم انجام این امر مشکلاتی را پدید می‌آورد.

هاشمی به فرهنگ‌سازی و نحوه اطلاع‌رسانی در ایام نوروز به مسافران و گردشگران اشاره کرد و گفت: در سالیان گذشته فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی ضعیف بوده است و با توجه به اینکه امسال در ایام فاطمیه نیز قرار داریم باید بیشتر از گذشته رعایت شود.

وی با تأکید بر اینکه تا پایان تعطیلات نوروزی افزایش قیمت و حمل و نقل عمومی و سایر محصولات نداریم، گفت: با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها قیمت‌ها نیز به تبع آن افزایش خواهد یافت.

وی درباره برقراری امنیت در ایام نوروز بیان داشت: جلساتی در این خصوص برگزار شده است و با توجه به سابقه‌ای که مسئولان در این امر دارند، کاهش سرقت و تصادفات را خواهیم داشت.

استاندار تهران درباره حریم استان تهران اظهار داشت: متأسفانه حریم استان و شهر تهران هنوز تعیین نشده است و باید اطلاع‌رسانی درباره توریست در تهران فعال‌تر شود.

استاندار تهران درباره ساخت و ساز‌های غیرمجاز بیان داشت: در سالیان گذشته ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران بسیار زیاد بوده است و کمیته‌ای برای مبارزه با ساخت ‌و سازهای غیرمجاز در استان تهران تشکیل و در حال حل این نابسامانی در تهران هستند.

وی با تأکید بر اینکه دفتر مقام معظم رهبری نیز درباره ساخت و ساز‌های غیرمجاز اخطارهایی داده است، گفت: سازمان اطلاعات استان تهران، فرمانداری‌ها، بخشداران و شهرداران موظفند موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز را بررسی کنند.

به گفته استاندار تهران در سال گذشته 25 ساختمانی که در بستر رودخانه ساخت و ساز داشته‌‌اند، با حکم قضایی تخریب شده‌اند.

وی به تشکیل پرونده‌های جدید زمین‌خواری در استان تهران اشاره کرد و گفت: متأسفانه در دوره گذشته به برخی از پرونده‌های ساخت و سازهای غیرمجاز رسیدگی نشده بود که با حضور نمایندگان مجلس و مسئولان استان کمیته‌ای تشکیل شد و این پرونده‌ها در حال بررسی است و به قوه قضائیه ارجاع داده خواهد شد.

استاندار تهران درباره کمبود آب اظهار داشت: اگر مردم تهران 20 درصد صرفه‌جویی در مصرف آب داشته باشند ما بحران آب را نخواهیم داشت.

وی گفت: بارش بارندگی‌ها نسبت به گذشته یک چهارم بوده است و امیدواریم در بهار امسال شاهد افزایش بارندگی‌ها باشیم.

وی با تأکید بر اینکه صرفه‌جویی در آب باید در اولویت شهروندان تهرانی قرار گیرد، گفت: آب در دنیا خیلی ارزش دارد و چون در کشور ما ارزان ارائه می‌شود کسی قدر آن را نمی‌داند.

هاشمی خاطرنشان کرد: در صورتی که صرفه‌جویی در مصرف آب صورت نگیرد باید آب را در تهران سهمیه‌بندی کنیم.

وی درباره تعامل بین شورای شهر، شهردار و استاندار تهران اظهار داشت: در حال حاضر تعامل خوبی بین این مدیریت شهری اتفاق افتاده است و هفته آینده نیز جلسه مشترک ستاد بحران مابین شهرداری و استانداری برگزار می‌شود.

وی گفت: درباره آلودگی هوا، سلامت شهروندان و مسائل زیست‌محیطی صحبت‌هایی صورت گرفته و در اولویت اصلی مدیریت شهری قرار گرفته است.

وی بیان داشت: در دولت کمیسیون ویژه‌ای در مورد شهر تهران و کلانشهرهای کشور تشکیل شده است که در این کمیسیون 10 وزیر و شهردار، رئیس شورای شهر و استاندار تهران حضور دارند.

وی گفت: پیشنهاد داده شده است شهرک‌های جدید صنایع های‌تک که به عنوان صنایع پاک معرفی می‌شوند در سه نقطه شهر تهران ایجاد شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار