امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66283
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه رسول النقی‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیشگیری اجتماعی از جرم ، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه رسول النقی‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پیشگیری اجتماعی از جرم ، مجموعه تدابیر و اقداماتی است که هدف آن حذف یا کاهش خطر عوامل اجتماعی، اقتصادی و محیطی جرم است.

وی ادامه داد: این شکل از پیشگیری اساساً بر بسیج اشخاص و گروه‌هایی استوار است که می‌تواند در خصوص رفع موانع مشارکت عمومی در توسعه پایدار و ایجاد جوامع سالم و پایدار کمک کنند.

النقی‌پور ابراز داشت: این راهبرد پیشگیری عموماً شامل پیروی از سیاست‌های منسجم اجتماعی و برنامه‌های توسعه‌ای است که می‌توان به برنامه‌های بین نهادی تبدیل شده و منافع جامعه بزرگ‌تر را تامین کنند.

وی با بیان اینکه برخی خطاها سرقت پسند و زمینه‌ساز سهولت در سرقت‌ها بوده، تصریح کرد: رها کردن ماشین با سوییچ روشن در جلو مغازه، کوچه و خیابان، ترک مغازه بدون بستن درب و نیز صحبتی با همسایه بغلی و روبرویی، مجهز نکردن محیط کسب و کار به دوربین و تست نکردن دوربین‌های نصب شده و عدم اطمینان از سالم بودن آن از جمله خطاهایی است که زمینه بروز سرقت‌ها را فراهم می‌کند.

النقی‌پور رها کردن ابزار کار و اموال در ساختمان‌های نیمه کاره، کوله‌باغ‌ها، بی‌توجهی به افراد پرسه‌زن در کوچه‌ها و معابر توسط همسایگان، گذاشتن وجه نقد، کیف، موبایل، لپ تاپ و ... در داخل ماشین را از جمله سهل‌انگاری‌های زمینه‌ساز سرقت عنوان کرد.

وی با تاکید بر توجه مردم به هشدارهای پلیسی که در قالب بروشور و کتابچه در صدا و سیما به کرات اعلام می‌شود، متذکر شد: از کارگران ناشناس در امر نظافت منازل به ویژه در ایام پیش رو استفاده نشود.

النقی‌پور با بیان اینکه کلید منزل را در دسترس و اختیار افراد غیر مطمئن قرار ندهید، یادآور شد: سارقان حرفه‌ای از محل‌های احتمالی نگهداری و اختفای طلا، جواهرات و وجوه نقد اطلاع دارند لذا لازم است در هنگام ترک منزل آن‌ها را به افراد امین یا به صندوق امانات موسسات معتبر بسپارید.

وی خطاب به شهروندان اذعان داشت: در حین خرید وسایل در بازار و در مسافرت در شهرستان‌ها اتومبیل خود را در مکانی امن و حتی‌المقدور در پارکینگ‌های مطمئن پارک کرده و حتماً کلیه درهای آن را قفل و از گذاشتن سوئیچ بر روی آن جداً خودداری کنند.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان غربی با بیان اینکه شهروندان نباید اتومبیل خود را حتی برای لحظه کوتاهی با موتور روشن ترک کنند گفت: اگر در هنگام مسافرت در عید نوروز  به دلیل نقص فنی نیاز به هل دادن خودرو باشد اجازه ندهید افراد ناشناس پشت فرمان بنشینند.
انتهای پیام/61005/ش30/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها