امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66284
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، منصور شکیبا پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز پرستار در زاهدان اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، منصور شکیبا پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز پرستار در زاهدان اظهار داشت: سیستان وبلوچستان اکتیوترن استان کشور در اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سال گذشته 28 هزار کودک که در استان نواقص واکسیناسیون داشتند شناسایی شدند، افزود: ‌اگر پیشگیری در این زمینه بیشتر تقویت شود‌ مسائل پایه‌ای حل شده و دیگر نیازی به ساخت بیمارستان‌های مدرن نیست و باعث بالارفتن سطح بهداشت در جامعه می‌شود.

این مسئول اذعان داشت: هنوز بهورزان مشغول به فعالیت در خانه‌های بهداشت به سطح مطلوبی از آگاهی نرسیده‌اند و درصد زیادی از جمعیت استان ما به صورت متغیر و پراکنده که پوشش بهداشتی و درمانی کاری بسیار سخت و دشوار است.

وی ادامه داد: سیستان وبلوچستان جزو چهار استان اول کشور است که در زمینه تغذیه دچار مشکل است و همین موضع باعث بالارفتن مرگ و میر کودکان در استان شده است.

شکیبا خاطرنشان کرد: 80 درصد باروری زنان استان در سنی صورت می‌گیرد که از نظر جامعه پزشکی سن خطرناک و موجب بروز مشکلات ناخوشایندی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: سیستان وبلوچستان با توجه به وسعت و پراکندگی جمعیت با مشکلات جدی در زمینه بهداشت و درمان روبه‌رو است.

این مسئول بیان کرد: پرورش نیروی انسانی کارآمد در زمینه درمان از مهم‌ترین عوامل پیشرفت جامعه سلامت است.

وی گفت: علوم پزشکی پنج برابر هزینه‌هایی که بیمار و بیمه جهت درمان پرداخت می‌کند را صرف تهیه و تجهیز دستگاه‌های بهداشتی می‌کند تا به راحتی با کمترین هزینه در اختیار مرددم قرار بگیرند.
انتهای پیام/75004/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار