امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66287
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، آرمان وطن‌دوست در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، آرمان وطن‌دوست در جلسه کارگروه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان کردستان اظهار کرد: در سال‌های گذشته با توجه به بحث گردشگری و وجود جاذبه‌های گردشگری در این استان طرحی با عنوان طرح جامع گردشگری مطرح شد که مطالعات این طرح در حال انجام است و امسال بنا داریم با توجه به جذب مسافر و گردشگر در ایام نوروز طرح جامع نوروز را در سال جدید عملیاتی نماییم.

وی افزود: استان کردستان از نظر اسکان مسافر و امنیت جزء استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود و امسال نیز با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط ستاد هماهنگی خدمات سفر امکانات و خدمات را با همکاری اعضای ستاد و سایر ارگان‌های مرتبط  در اختیار مسافران و گردشگران نوروزی قرار خواهیم داد تا مسافران با خاطره خوبی استان کردستان را ترک نمایند.

وی در خصوص ارائه آمار گفت: اعضای ستاد موظف هستند که آمارها را به صورت دقیق و کامل به ستاد هماهنگی خدمات سفر انتقال دهند و از درج این آمارها در سایت‌ها و خبرگزاری‌ها و نشریات جلوگیری نمایند.

وی از دستگاه‌های ستاد هماهنگی خدمات سفر خواست تا یک رابط برای ارائه آمار و اطلاعات دستگاه ذیربط به دبیرخانه ستاد هماهنگی خدمات سفر معرفی نموده تا بتوانند اطلاعات و آمار دقیقی را به این ستاد ارائه دهند.

وی در ادامه گفت: اقلام تبلیغاتی با لوگوی ستاد هماهنگی خدمات سفر تهیه و در اختیار اعضاء ستاد قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه به راه‌اندازی کیوسک اطلاع‌رسانی راهنمای مسافران و گردشگران در مرز باشماق مریوان اشاره کرد و گفت: تابلوی گردشگری این کیوسک به 3 زبان نوشته شده و با همکاری سازمان حمل و نقل و پایانه‌های استان نصب خواهد شد تا مسافرانی که وارد کشور می‌شوند، مشکلی نداشته باشند.

رئیس جامعه هتلداران استان کردستان نیز در ادامه این جلسه در خصوص نرخ هتل‌ها و مراکز اقامتی سطح استان کردستان گفت: در سال جدید نرخ‌های هتل‌ها و واحدهای اقامتی سطح استان کردستان هیچ افزایشی نداشته و با نرخ سال گذشته آماده‌ پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروز 93 هستیم.

حمیدی افزود: افزایش این نرخ‌ها می‌تواند تبعات منفی برای هتل‌ها و مراکز اقامتی و ورود مسافران و گردشگران سطح استان داشته باشد.

وی در پایان از آمادگی تعداد 32 هتل و واحد اقامتی در سطح استان برای پذیرایی و اسکان مسافران نوروز 93 خبر داد.
انتهای پیام/79001/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها