امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66288
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، محمدحسن کیانی مدیرکل مالکیت صنعتی با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، محمدحسن کیانی مدیرکل مالکیت صنعتی با اشاره به برگزاری اجلاس مربوط به انتخاب مدیرکل جدید سازمان جهانی مالکیت معنوی در سوئیس که با حضور نمایندگان کشورهای عضو این سازمان برگزار خواهد شد، گفت: کمیته هماهنگی سازمان جهانی مالکیت معنوی با توجه به انقضاء دوره مدیریت مدیرکل فعلی این سازمان و به منظور انتخاب مدیرکل جدید طی روزهای 15 و 16 اسفند ماه در مقر آن در ژنو تشکیل جلسه خواهد داد.

کیانی تصریح کرد: به موجب تصمیمات مجمع عمومی این سازمان در سال 1998 فرآیند انتخاب مدیرکل جدید باید از طریق اجماع اعضاء و در صورت عدم اجماع با رأی گیری محقق شود.

وی ادامه داد: دوره مسئولیت مدیرکل WIPO،   شش ساله بوده و دوره جدید از نیمه دوم سال 2014 آغاز خواهد شد.

مدیر کل مالکیت صنعتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران از سال 1380 و با تصویب مجلس شورای اسلامی به عضویت WIPO درآمده و به موجب ماده 52 قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانی مالکیت معنوی است.

وی از عضویت ایران در کنوانسیون پاریس برای حمایت از مالکیت صنعتی در سال 1337 و عضویت در تعدادی دیگر از معاهدات بین المللی مالکیت از جمله پروتکل مربوط به ثبت بین المللی علائم تجاری و معاهدات لیسبون و مادرید و ثبت و حمایت بین‌الملل از نشانه های جغرافیایی کالا و معاهدات ثبت بین المللی  اختراعات خبر داد و گفت: ایران در تعاملات بین المللی مربوط به سازمان مالکیت معنوی و اجرای معاهدات یاد شده نقش پررنگی طی سال های اخیر داشته است.

وی حضور مدیرکل فعلی سازمان جهانی مالکیت معنوی به دعوت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سمینار مالکیت صنعتی کشورمان در سال 1390 و همچنین حضور معاون وی در سال گذشته در همایش مالکیت معنوی در تهران را نشان از اهمیت نقش و جایگاه ایران در این سازمان دانست.

گفتنی است، احمد تویسرکانی معاون قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بنا به دستور آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه و به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در این مراسم شرکت کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها