امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66301
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 233
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چند باری که بچه‌های کلاس گفته بودند که با پدر و مادرانشان برای خرید عید ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چند باری که بچه‌های کلاس گفته بودند که با پدر و مادرانشان برای خرید عید رفته‌اند، در سکوت، شنونده بود؛ سعی می‌کرد در جمعی که درباره خرید عید صحبت می‌کنند، حضور پیدا نکند اما اگر مجبور می‌شد که در جمع هم‌کلاسی‌هایش باشد، حرفی نمی‌زد.

هیچوقت از اینکه مثل مابقی دوستانش نمی‌توانست برای عید لباس نو بخرد، گلایه نکرده بود چرا که می‌دید پدر بیمارش به چه سختی کار می‌کند و مادرش هم پا به پای پدر، برای کسب روزی حلال تلاش می‌کند.

اما دو روز پیش اتفاقی افتاد که دل او به شدت گرفت و به رغم گذشت دو روز از آن واقعه، هنوز متأثر است.

همینکه از مدرسه به خانه بازگشت با چهره مضطرب و گریان خواهر 6 ساله‌اش مواجه شد؛ طفلکی آنقدر اشک ریخته بود که دیگر به نفس نفس افتاده بود؛ عروسک پارچه‌ای تکه تکه شده‌ای هم کنارش روی زمین افتاده بود.

این عروسک را سال‌ها پیش، مادر درست کرده بود ولی چرا به این روز افتاده بود؟ بعد از پیگیری از مادر، متوجه شد که خواهر کوچکش، برای اینکه بتواند همانند دیگر بچه‌های همسایه صاحب عروسک جدیدی شود، عروسک قدیمی‌اش را که پارچه‌اش، از رنگ و رو افتاده بود و در چند جا، پارگی داشت، به طور کامل پاره کرده بود اما بعد متوجه شد که پدر و مادرش امکان خرید عروسک جدیدی برای او ندارند.

به خواهرش نگاه کرد؛ سراسیمه شده بود، نمی‌دانست چه کند؛ شاید احساس گناه می‌کرد؛ از اینکه عروسک کهنه‌اش را پاره کرده بود، ناراحت بود و این را با اشک ریختن نشان می‌داد.

دلش خیلی سوخت؛ کاش می‌توانست عروسکی نو به خواهرش هدیه دهد....
***
نزدیک سال نو که می‌شود، کمیته امداد امام خمینی(ره)، جشن نیکوکاری را برگزار می‌کند تا با کمک همه مردم، برای بچه‌های خانواده‌های نیازمند، هدایایی برای عید تهیه شود و آنها نیز مانند همه بچه‌ها، لباس‌های نو بپوشند.

خانم احمدی که همراه دو فرزندش در جشن نیکوکاری شرکت کرده است، می‌گوید: دوست داریم همه بچه‌های ایران در هنگام سال تحویل شاد باشند و هیچ کودکی به خاطر نداشتن لباس نو، غمگین نباشد.

وی ادامه می‌دهد: دو فرزند دبستانی خود را هم به جشن نیکوکاری آوردم که دست یاری را به آنها آموزش دهم.

خانم 70 ساله‌ای که به همراه نوه‌اش در جشن نیکوکاری شرکت کرده است نیز اظهار می‌دارد: شادی ایام عید زمانی است که بدانی همسایگان هم شاد هستند.

علی 14 ساله، نوه این خانم نیز می‌گوید: من و مادربزرگم تصمیم گرفتیم که بخشی از هزینه خرید وسایل نوروزی خودمان را به بچه‌های مناطق محروم هدیه کنیم و از این بابت بسیار خوشحالیم.

وی اضافه می‌کند: خوشحالم که مادربزرگ به این خوبی دارم که حواسش به همه بچه‌ها هست.

حسین انواری، سرپرست کمیته امداد در خصوص زمان توزیع کمک‌های مردم به نیازمندان به خبرنگار فارس می‌گوید: کمک‌های نقدی بلافاصله و تا دو روز دیگر توزیع می‌شود چرا که شبکه شناسایی شده و نیاز مشخص است و این کمک‌ها به تهران انتقال نمی‌یابد و در هر شهرستانی توزیع خاص خودش را دارد.

وی درباره کمک‌های کالایی می‌افزاید: فقط توزیع کمک‌های کالایی زمان می‌برد و اگر این کالاها نو بوده و مشخصات آن نوشته باشد نیاز به تفکیک دارد؛ البته تا قبل از سال نو به دست نیازمندان می‌رسد ولی اگر کالایی مستعمل باشد آن را توزیع نمی‌کنیم بلکه این کالاها را قیمت‌گذاری کرده و خودمان خریداری می‌کنیم و پول آن را به حساب نیازمندان واریز می‌کنیم.

انواری می‌گوید: سال گذشته در جشن نیکوکاری در آموزش و پرورش 14 میلیارد‌ تومان کمک جمع‌آوری شد و در کل نیز میزان کمک 40 میلیارد تومان بود و امسال پیش‌بینی می‌کنیم 70میلیارد تومان کمک جمع‌آوری شود.

به گزارش فارس، کمک کردن به هم‌نوع، از ویژگی‌های مردم کشور است؛ چشمانتان را ببندید و تصور کنید لبخندی را که بر لب کودکی نشاندید؛ تصویر زیبایی که به شما آرامش می‌دهد.

خوش به حال همه آن کسانی که این تصویر را در هنگام سال تحویل، بر لبان کودکان و نوجوانان کشور می‌نشانند. 


 


انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها