امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66302
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، عیسی امامی بعد از ظهر امروز در آئین افتتاح مجتمع آموزشی، فرهنگی و ورزشی توسکستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، عیسی امامی بعد از ظهر امروز در آئین افتتاح مجتمع آموزشی، فرهنگی و ورزشی توسکستان اظهار داشت: باید هر چه زودتر در زمینه بهداشت چاره‎اندیشی شود.

وی با بیان اینکه گلستان دارای 46 هزار معلول است، تصریح کرد: این تعداد معلول با احتساب خانواده 110 هزار نفر در استان را تشکیل می‎دهند.

امامی افزود: 8 هزار و 800 زن سرپرست خانوار در گلستان وجود دارد که با احتساب خانواده 35 هزار نفر را شامل می‎شود.

به گفته وی 8 هزار معتاد پاک در گلستان وجود دارد که با احتساب خانواده به 30 هزار نفر می‎رسد.

گلستان با بیشترین آمار مربوط به شناسایی معلولان رتبه اول را در کشور دارد

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس با بیان اینکه میانگین جامعه هدف در گلستان 176 هزار نفر است، یادآور شد: 10 درصد جامعه جمعیتی گلستان زیرنظر بهزیستی است که این نگرانی ما را بیشتر می‎کند.

امامی با بیان اینکه گلستان با بیشترین آمار مربوط به شناسایی معلولان رتبه اول را در کشور دارد، ابراز داشت: نرم کشوری 1.33 است و این رقم در گلستان 2.55 درصد را شامل می‎شود لذا با وجود اینکه این رتبه را به دست آوردیم اما از کمک‎ها، تخصیص‎ها و اعتبارات کامل برخوردار نشدیم.

وی با بیان اینکه گلستان رتبه هفتم کشوری را در افراد زیرپوشش دارد، خاطرنشان کرد: هر چه پایه اطلاعات افزایش پیدا کند در هدفگذاری، برنامه‎ریزی و درخواست‎های کارشناسی به حق مورد نظر خواهیم رسید.

گلستان بالاترین آمار معلولیت جسمی حرکتی را دارد

نماینده مردم گرگان و آق‎قلا در مجلس با بیان اینکه در بخش معلولیت جسمی حرکتی گلستان بالاترین آمار زیرپوشش را دارد، ابراز داشت: این در حالی است که ردیف بودجه‎ای برای معلولان جسمی حرکتی دیده نشده است و بار هزینه‎ای متوجه بهزیستی است.

امامی گفت: بین جامعه هدف معلولان گلستان رابطه منطقی وجود ندارد و هر چه تعداد آمار افزایش پیدا می‎کند میزان تخصیص‎ها کم می‎شود.
انتهای پیام/83001/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها