امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۰۷:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66305
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، علی مرادخانی در مراسم افتتاحیه جشنواره مد و لباس که ظهر امروز در محل تالار وحدت تهران برگزار شد، گفت: کار کردن در حوزه ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، علی مرادخانی در مراسم افتتاحیه جشنواره مد و لباس که ظهر امروز در محل تالار وحدت تهران برگزار شد، گفت: کار کردن در حوزه مد و لباس بسیار حساس است و مردم منتظر هستند تا ببینند مسئولان این حوزه چه اقداماتی را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: لباس نماد هویت هر جامعه است تا جایی که می‌توان برخی از موارد جامعه‌شناسی را از روی لباس قومیت‌های مختلف درک کرد؛ مهمترین کار ما در این حوزه این است که تغییرات اجتماعی بر روی لباس‌ها تأثیرات خود را بگذارد.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در بسیاری از موارد در قرآن کریم از لباس به عنوان یک هویت نام برده شده است مانند افراد که به هم هویت می‌دهند لباس نیز می‌تواند هویت‌بخش افراد باشد.

مرادخانی افزود: در بحث طراحی مد و لباس ایرانیان همواره صاحب اندیشه بوده‌اند هر چند گاهی دچار نقصان شده‌ایم اما همیشه در دنیا سرآمد هستیم چرا که اقوام ایرانی گنجینه‌ای هستند که به عنوان یک آرشیو قوی و بزرگ می‌توان به آن استناد و از آن استفاده کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که جشنواره بین‌المللی مد و لباس به جایی برسد تا دیگر نیازمند حمایت‌های دولت نباشد و گفت: با توجه به رویکرد دولت در حوزه مد و لباس و لزوم ورود بخش خصوصی به این حوزه باید به جایی برسیم که این گونه جشنواره‌ها به صورت مستقل و بدون حمایت دولت برگزار شود.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در بحث اقتصاد و صنعت نیز مد و لباس می‌تواند حرف‌هایی برای گفتن داشته باشد چرا که استفاده از لباس‌های ایرانی و اسلامی آن گونه که شایسته است می‌تواند با اقتصاد هم ارتباط پیدا کند. ما هنوز در اول راه هستیم و امیدواریم فضایی ایجاد شود تا بتوانیم گام‌های مؤثرتری را در جهت ترویج لباس‌های ایرانی و اسلامی برداریم.

مرادخانی بیان داشت: بسیاری از فعالان مد و لباس در دنیا ایرانی هستند و ما نیز باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم، بحث‌های پژوهشی در حوزه مد و لباس از جمله مواردی هستند که تاکنون به آنها توجه زیادی نشده است و با توجه به بحث‌های پژوهشی می‌توانیم برآوردهای درستی از شرایط کنونی مد و لباس داشته باشیم.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از برگزاری چنین جشنواره‌هایی گفت: این استقبال خوب نشان دهنده نیاز به این مقوله است و باید تلاش کنیم تا در ادامه این مسیر به تعامل با بقیه دست پیدا کنیم و تمام نهادها را در این مسیر همراه و همسو کنیم.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ممکن است همواره نسبت به پدیده‌های جدید در جامعه اختلاف‌نظرهایی وجود داشته باشد که با هنجاریابی می‌توانیم موضوع را به سمت لباس‌های شایسته ایرانی و اسلامی رهنمون کنیم و امیدوار هستیم به جایی برسیم که افتخار ما ایرانی بودن لباس‌های ما باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار