امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66319
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، «رجب معتوق» دبیرکل اتحادیه بین‌المللی سندیکاهای کارگری عرب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، «رجب معتوق» دبیرکل اتحادیه بین‌المللی سندیکاهای کارگری عرب گفت که قطر صلاحیت ریاست بر کنفرانس کار عربی آتی را که قرار است از 13 تا 20 آوریل آینده در قاهره با حضور نمایندگان وزارت کار و سازمان‌های کار و کارگری برگزار شود، ندارد.

معتوق امروز در فراخوانی از گروه کاری شرکت کننده خواست که در برابر ریاست قطر بر این کنفرانس موضعی قاطع اتخاذ کرده و با آن مخالفت کند.

این تصمیم به علت عدم پایبندی قطر به تعهداتش به اتحادیه بین‌المللی سندیکاهای کارگری عرب طی سال‌های متوالی صورت می‌گیرد.

دبیرکل اتحادیه بین‌المللی سندیکاهای کارگری عرب، بی توجهی قطر به حقوق کارگران را "سندی سیاه" نامید.

وی با اشاره به این که با وجود تماس‌های مکرر بین‌المللی با دولت قطر در این باره، این کشور هیچ کوششی برای بهبود وضعیت کارگران انجام نداده است، تصریح کرد که هیئت‌های بین‌المللی متعددی از جمله اتحادیه بین‌المللی کارگری از اقدام‌های غیرقانونی علیه کارگران خارجی در قطر به شدت ابراز نگرانی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری شرق الاوسط، معتوق به نقل از گزارش‌های بین‌المللی تاکید کرد که کارفرمایان قطری به فراهم نمودن محیط کاری سالم برای کارگران عمل نکرده و به شرایط بهداشتی و سلامت شغلی آنها بی توجهند تاجایی که این وضعیت مرگ و یا بیماری‌های خطرناکی را برای کارگران خارجی در پی داشته است.

با وجود گزارش‌های بسیار و ابراز نگرانی سازمان‌های بین‌المللی در این باره، دولت قطر به هیچ کدام از فشارها و مطالبات بین‌المللی توجهی نکرده است.

کنفرانس کار عربی هرسال از سوی یکی از سازمان‌های وابسته به اتحادیه کشورهای عربی برگزار می‌شود و امسال ریاست دوره‌ای آن به قطر می‌رسد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها