امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66324
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «قطب‎الدین هلال» کاندید انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در یک گردهمایی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «قطب‎الدین هلال» کاندید انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در یک گردهمایی انتخاباتی که برخی از اقوام افغانستان حمایت خود را وی اعلام کردند، امروز (پنجشنبه) گفت که دولت در 12 سال گذشته کمک‎های خارجی را حیف و میل کرده است.

این گردهمایی با حضور بیش از شش هزار نفر در منطقه «بگرامی» ولایت کابل برگزار شد.

اقوام «هوتک»، «زازی» و برخی از قبایل ولایت‎های جنوبی، جنوب شرقی و شمال افغانستان در این گردهمایی حمایت خود را از کاندیداتوری هلال اعلام کردند.

هلال در این گردهمایی کارکردهای دولت افغانستان در عرصه اقتصادی را مورد انتقاد قرار داد و برنامه‎های اقتصادی خود را اعلام کرد.

به باور وی، کمک‎های جامعه جهانی و کشورهای خارجی در 12 گذشته برای افغانستان به شکل نامناسبی به مصرف رسیده و مقام‎های دولتی آن را حیف و میل کرده‎اند.

کاندید انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، اقتصاد این کشور را به سوی خود کفایی سوق خواهد داد.

به اعتقاد هلال، اقتصاد افغانستان بایستی با تکیه بر تولید ملی استوار شود تا زمینه خودکفایی در این کشور بوجود آید.

وی در ادامه گفت که در صورت پیروزی با توجه ویژه به معادن افغانستان، کشاورزی را نیز بهبود خواهد بخشید.

هلال تصریح کرد که استخراج معادن و بکارگیری زمین‎های کشاورزی می‎توانند در اقتصاد افغانستان بزرگترین تغییرات را بوجود آورد.
کاندید انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ادامه با اشاره به وضعیت بهداشتی در این کشور نیز گفت که پس از پیروزی در راه سلامتی ملت گام‎های موثر خواهد برداشت.

وی افزود که برای دانش‌آموختگان و جوانان گام‌های موثری برخواهد داشت.

هلال در پایان از تمام هواداران «حزب اسلامی افغانستان» خواست تا به حمایت «گلبدین حکمتیار» رهبر این حزب عمل کرده و به وی رأی دهند.

این در حالی است که انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان در 16 فروردین برگزار خواهد شد، اما با این وجود ناامنی، سرمای هوا و مداخله کشورهای غربی بزرگترین چالش فرا روی آن برشمرده می‎شوند.

در ادامه تصاویری از این گردهمایی را ببینید:

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها