امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66328
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری فارس، اخبار برخی تحولات فلسطین در زیر آمده است: حماس: ممانعت مصر از رسیدن فعالان خارجی به غزه همدستی با اشغالگران صهیونیست ...

به گزارش خبرگزاری فارس، اخبار برخی تحولات فلسطین در زیر آمده است:

حماس: ممانعت مصر از رسیدن فعالان خارجی به غزه همدستی با اشغالگران صهیونیست است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین اعلام کرد که ممانعت مقامات مصری از رسیدن فعالان خارجی به نوار غزه در فرودگاه قاهره و وادار کردن آنها به بازگشت به کشورهایشان ظلم و ناعادالتی علیه غزه و کسانی است که با فلسطینیان محاصره شده از سوی اشغالگران صهیونیست همبستگی می‌کنند و این کم رنگ شدن واضح نقش مصر در حمایت از قضیه فلسطین و بخصوص قضیه محاصره نوار غزه را نشان می‌دهد.

حماس با صدور بیانیه‌ای افزود: اقدام مقامات مصری در همدستگی با اشغالگران در تنگ تر کردن حلقه محاصره غزه باید انگیزه‌ای برای جامعه منطقه‌ای و بین‌المللی در همبستگی با غزه و اعمال فشار بر همه قدرت‌های بزرگ و محاصره کنندگان این منطقه منجر شود تا با رفع این محاصره به درد و رنج اهالی آن پایان دهند.

یورش 64 شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی

حدود 64 شهرک نشین صبح امروز با پشتیبانی نیروهای پلیس اسرائیل به صحن‌های مسجد الاقصی هجوم بردند.

مدیر بخش اطلاع رسانی در مجسد الاقصی تاکید کرد که اقدام صهیونیست‌ها در یورش به مسجد الاقصی تحت پشتیبانی نیروهای پلیس اسرائیل ادامه دارد.

محمود ابوالعطا مدیر موسسه اوقاف و آثار باستانی الاقصی نیز گفت که تعرض و تجاوز مداوم صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی به منظور تحمیل این امر بر فلسطینیان صورت می‌گیرد که این مکان مقدس باید از لحاظ زمانی و مکانی بین اعراب و یهودیان تقسیم شود.

نظامیان اشغالگر همچنین یکی از دانشجویان حلقه‌های علمی در مسجد الاقصی را نیز در این تجاوز خود مورد ضرب و شتم قرار دادند که به زخمی شدن وی و انتقالش به بیمارستان منجر شود.

وزیر اوقاف فلسطین: اسرائیل شهرک نشینان را برای یورش روزانه به مسجدالاقصی تشویق می‌کند

در همین حال محمود الهباش وزیر اوقاف و امور دینی فلسطین درباره خطر تجاوزات نژادپرستانه اسرائیل علیه مسجد الاقصی و سایر مقدسات ملت فلسطین هشدار داد و گفت: اسرائیل به دنبال اعمال حاکمیت بر مسجد الاقصی به منظور تخریب آنجا و ساختن معبد خیالی هیکل به جای آن است.

وی تاکید کرد: طی ماه فوریه صهیونیست‌ها در 33 نوبت به مسجد الاقصی حمله کردند و در 44 نوبت اسرائیل مانع پخش اذان از حرم ابراهیمی شده است.

الهباش تاکید کرد: ادامه شهرک سازی و یهودی سازی قدس شریف حمله به مقدسات آن و تشدید حملات اسرائیل به شهر قدس پایتخت کشور فلسطین و اقدامات برای نابود کردن جلوه‌های تمدن و فرهنگ اسلامی در این شهر مغایر با قوانین بین‌المللی، توافقنامه ژنو و توافقنامه لاهه در حمایت از اموال فرهنگی است.

الهباش گفت: کابینه اشغالگران، صهیونیست‌ها را تشویق به حمله روزانه به مسجد الاقصی به سرکردگی وزرا و شماری از مقامات خود می‌دهد و با روند رو به رشد شهرک سازی‌ها و ساخت دیوار حائل به دنبال سیطره بر بیش تر مناطق قدس شرقی و بخش قدیمی قدس است تا مانع شود که قدس شرقی پایتخت کشور آتی فلسطین قرار گیرد.

گفت: مسجد الاقصی قبله اول مسلمانان این روزها اسیر چنگ صهیونیست‌ها شده است.

ضرب و شتم اسیر فلسطینی به دست نظامیان صهیونیست

نظامیان اشغالگر صهیونیستی صبح امروز عمر سلیمان توفیق دراغمة جوان 18 ساله اهل طوباس در کرانه باختری را در حین بازداشت مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند.

باشگاه اسرای فلسطینی در بیانیه‌ای اعلام کرد سر و صورت و دستان این جوان فلسطینی در حین بازداشتش از سوی نظامیان اشغالگر کاملا زخمی بود به گونه ای که لباسش از خون صورتش کاملا خون آلود شده بود.

وزیر اسرای فلسطین: از سال 2000، یک‌هزار زن فلسطینی توسط اسرائیل اسیر شده‌اند

عیسی قراقع وزیر اسرای فلسطین گفت ازسال 2000 تاکنون حدود یک‌هزار زن فلسطینی از سوی رژیم اشغالگر بازداشت شده‌اند و که حدود 75 تن از آنها مربوط به سال 2013 هستند.

قراقع گفت: از جمله زنان بازداشتی، افراد سالخورده، خردسال و مادران فلسطینی هستند که قدیمی ترین زندانی زن فلسطینی در زندان شارون اسرائیل است که از 12 سال پیش در بازداشت به سر می برد و هنوز پنج سال دیگر از محکومیتش مانده است.

انتقاد نهادی اسرائیلی از تداوم محاصره غزه از سوی رژیم صهیونیستی

یک نهادی اسرائیلی موسوم به سازمان دفاع از آزادی گفت: پس از شش سال از محاصره‌ای که اسرائیل بر نوار غزه تحمیل کرده است محدودیت‌های فراگیر و کورکورانه درباره عبور و مرور افراد و انتقال کالاها بین نوار غزه و کرانه باختری و اسرائیل بدون تغییری قابل ذکر در سال 2013 باقی مانده است.

پیش بینی تحلیلگر اسرائیلی درباره احتمال وقوع انتفاضه سوم فلسطینیان با شکست مذاکرات سازش

دکتر رونین یتسحاق تحلیلگر اسرائیلی در مقاله‌ای که امروز در روزنامه صهیونیستی معاریو منتشر کرد گفت: وقوغ انتفاضه سوم فلسطینیان در صورت شکست مذاکرات صلح امکان پذیر است.

وی افزود: طرف‌های امنیتی فلسطین  در برهه اخیر از افزایش عملیات مبارزان فلسطینی در کرانه باختری و تلاش‌های برای انجام عملیات در داخل خط سبز و منطقه قدس خبر می‌دهند.

این تحلیلگر اسرائیلی به نتایج جدیدترین نظرسنجی در داخل سرزمین‌های اشغالی اشاره کرد که بر اساس آن بیش از نیمی از شرکت کنندگان در نظرسنجی شکست مذاکرات را دلیل وقوع انتفاضه سوم می‌دانند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار