امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66330
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نیکلاس سارکوزی»، رئیس جمهور سابق فرانسه و «کارلا برونی» همسر سابق وی با یک تقاضای قانونی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نیکلاس سارکوزی»، رئیس جمهور سابق فرانسه و «کارلا برونی» همسر سابق وی با یک تقاضای قانونی اقدام جلوگیری از انتشار بیشتر جزئیات نوارهایی ضبط شده از آنها در فاصله سالهای 2007 تا 2012 که سارکوزی رئیس جمهور بود خواهند کرد.

وکلای آقای سارکوزی گفته‌اند آنها با تحویل دادخواستی به یکی از دادگاه‌های پاریس دستور توقف فوری هر گونه انتشار یا توزیع محتوی این اسناد ضبط شده را خواهند داد. این اقدام به گمانه‌زنی‌هایی دامن خواهد زد که این نوارها حاوی شواهدی از جرائمی خواهند بود که رئیس جمهور سابق فرانسه مرتکب شده است.

گمان می‌رود این نوارها حاوی صدها مکالمه خصوصی سارکوزی با برونی و متحدان نزدیکش باشد. پاتریک بویسون، بدون اطلاع این زوج اقدام به ضبط این مکالمات کرده است.

قطعه‌هایی از محتوای این نوار را مجله هزل‌نویس «لی کانارد» و سایت خبری «آتلانتیکو» منتشر کرده‌اند. افشای این اقدام بویسون که در زمان ریاست جمهوری سارکوزی از متحدان نزدیک این سیاستمدار راست میانه‌رو فرانسه محسوب می‌شده  به ایجاد «زلزله‌های سیاسی» ـ چنانکه خبرگزاری فرانسه می‌نویسد ـ در میان طبقه‌های سیاسی فرانسه منجر شده است.

وکلای طیف‌های مختلف سیاسی فرانس اقدام بویسون را شماتت کرده و آن را مصداقی از خیانت و در برخی موارد تهدیدی علیه امنیت ملی فرانسه دانسته‌اند.

محتوای مکالماتی که تا کنون افشا شده‌اند، چندان شرم‌آور نبوده‌اند، اما الزامی هم به اینکه روال کار به همین صورت پیش برود وجود ندارد.

در یکی از این مکالمات «برونی» درباره اینکه سارکوزی در رابطه با دیگران چندان باز عمل نمی‌کند شوخی می‌کند و جایگاهش را به عنوان ملکه اول فرانسه به بوته آزمون می‌گذارد. علاوه بر این، در برخی از قسمت‌های مکالمه، سارکوزی از الفاظی نامناسب درباره برخی از وزیرانش استفاده می‌کند.

با این حال، اقدام قانونی سارکوزی و همسرش برای جلوگیری از انتشار محتوای این مکالمات منجر به گمانه‌زنی‌هایی درباره محتوای جدی‌تر این نوارها خواهد شد.

بویسون تأیید کرده که ضبط این نوارها کار او بوده اما گفته او این کار را صرفاً به خاطر کمک به سارکوزی در نظرسنجی‌های انتخاباتی انجام داده است.

وکلای این روزنامه‌نگار و تاریخدان 64 ساله همچنین می‌گویند او بسیاری از این نوارها را معدوم کرده و نوارهای باقیمانده احتمالاً از وی سرقت شده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها