امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66331
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر ریاست جمهوری تونس امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد حالت فوق العاده‌ای که از زمان ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر ریاست جمهوری تونس امروز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد حالت فوق العاده‌ای که از زمان انقلاب ژانویه 2011 در تونس برقرار شد، لغو شد و این امر نشان از بهبود اوضاع امنیتی در تونس می‌دهد.

این منبع تصریح کرد: منصف مرزوقی رئیس جمهور و فرمانده عالی نیروهای مسلح تونس با ابلاغ فرمانی دستور لغو حالت فوق العاده را در سرتاسر خاک تونس از چهارشنبه پنجم مارس 2014 صادر کرد.

با توجه به اینکه مرزوقی نوامبر گذشته حالت فوق العاده را برای هشت ماه دیگر تمدید کرده بود، این وضع چهار ماه جلوتر از موعدی که بارها تمدید شده بود، به پایان رسید.

ریاست جمهوری تونس افزود: لغو وضع فوق العاده توانمندی‌های دستگاه‌های امنیتی مسئول اجرای قانون را محدود نمی‌کند و مانع از تقاضای کمک از نیروهای نظامی در صورت نیاز نخواهد شد.

این منبع در توضیح گفت: این قانون در اجرای قوانین و اقداماتی که اکنون در کشور اجرا می‌شود از جمله اقدامات مربوط به مناطق عملیات نظامی و مناطق حایل مرزی، هیچ تغییری ایجاد نمی‌کند.

دفتر ریاست جمهوری تونس به مناطق نظامی ویژه‌ای اشاره می‌کند که سال 2013 به ویژه در مرزها با الجزایر و لیبی اعلام کرد؛ مناطقی که در آن گروه‌های مسلح تندرو فعال هستند.

تونس سال 2013 شاهد تنش‌های متعددی بود که با قتل دو تن از رهبران معارضان و توقف چندین ماهه فعالیت نهادهای این کشور همراه شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها