امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66346
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه‌های قطری در سرمقاله‌های امروز پنجشنبه خود به تصمیم سه کشور عربستان، بحرین و امارات در احضار سفرای خود از دوحه واکنش ...

به گزارش خبرگزاری فارس، روزنامه‌های قطری در سرمقاله‌های امروز پنجشنبه خود به تصمیم سه کشور عربستان، بحرین و امارات در احضار سفرای خود از دوحه واکنش داده و تاکید کردند که دوحه بر مواضع سیاسی خود ثابت قدم می‌ماند.

این روزنامه‌ها تاکید کردند که اصل اختلاف بین این سه کشور با قطر بر سر پرونده مصر است و در همین حال در کویت سخن از میانجیگری امیر این کشور برای حل اختلافات در آستانه برگزاری اجلاس سران عرب در کویت است.

روزنامه "الرایة" قطر نوشت: اولین کسانی که از تصمیم سه کشور شورای همکاری خلیج فارس در احضار سفرای خود از دوحه شوکه شدند ملت قطر است زیرا انتظار چنین اقدام دیپلماتیک غافلگیر کننده‌ای از برادران خود نداشتتند اما در هر حال رهبری، دولت و ملت قطری با واکنش‌ها در قبال این موضوع هرگز تعاملی نخواهند داشت.

این روزنامه افزود: قطر تسلیم این اقدامات سه کشور نمی‌شود و به کسانی که منتظر واکنش قطر هستند می‌گوییم که قطر هیچ کاری نمی‌کند و روابط خود را با برادرانش در شورای همکاری خلیج فارس قطع می‌کند همان اندازه که آنها تصمیم به قطع این روابط گرفته‌اند.

روزنامه الشرق قطر نیز با عنوان «حقایقی که برای اولین بار درباره احضار سفرا فاش می‌شود» نوشت: یک منبع خلیجی خبر داد قطر ساز و کار اجرای توافقنامه اصولی که کشور برادر کویت در مقام رئیس شورای همکاری آماده کرده بود قبول کرد و پیش نویس آن را به وزرای خارجه شورای همکاری داد تا در نشست وزرای خارجه در ریاض مورد بحث و بررسی قرار بگیرد اما در این نشست آنچه را که کویت وضع کرده بود مورد بررسی قرار نگرفت و ساز و کاری که عربستان سعودی بدون رایزنی با بقیه کشورها آماده کرده بود بررسی شد.

این منبع حوزه خلیج فارس که خواسته بود نامش فاش نشود به روزنامه الشرق گفت: اختلاف واقعی بین سه کشور عربستان، امارات و بحرین با قطر بر سر مصر است زیرا امارات و عربستان نمی‌توانند از باتلاقی که در آن گرفتار آمده‌اند خارج شوند به رغم اینکه میلیاردها به نظام حاکم بر مصر کمک کرده‌اند اما هنوز اوضاع در مصر باثبات نشده است زیرا قشر عظیمی از مصر مصر با کودتا در این کشور مخالف هستند.

مرزوق الغانم، رئیس مجلس کویت نیز گفته است که شیخ صباح الاحمد الصباح امیر این کشور برای رفع شکاف بین کشورهای شورای همکاری تلاش می‌کند.

الغانم ابراز امیدواری کرده است که با کمک امیر قطر اختلاف نظرها بین اعضای شورای همکاری از بین رفته و تصمیم سه کشور در احضار سفرای خود از قطر بر اجلاس سران عرب که قرار است روزهای 25 و 26 مارس جاری در کویت برگزار شود تاثیر منفی نگذارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها