امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66352
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، برخی از روزنامه‎های چاپ کابل در سرمقاله‎ها و دیدگاه‎های خود روند انتخابات و ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، برخی از روزنامه‎های چاپ کابل در سرمقاله‎ها و دیدگاه‎های خود روند انتخابات و مسائل مهم سیاسی این کشور را بررسی کرده‎اند که بخش‎هایی از آن در زیر آمده است.

روزنامه «افغانستان»، در سرمقاله خود به امیدواری‎های ملت افغانستان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به طور شفاف در این کشور اشاره کرده است.

در مطلب این روزنامه آمده است که مردم افغانستان سعی می‌کنند تا به هیچ کسی اجازه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده این کشور را ندهند.

به باور سرمقاله نویس این روزنامه، مردم افغانستان با حضور خود در عرصه‎های اجتماعی و بخصوص انتخابات به خوبی این امر را تفهیم می‎کنند که دوباره افغانستان به گذشته برنخواهد گشت، بنابراین مردم از تمام توان و امکانات خود برای تداوم روند دموکراسی و حقوق بشر در این کشور بهره خواهند برد.

روزنامه «ماندگار»، در دیدگاه رسمی خود به برنامه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده افغانستان اشاره کرده و آن را مورد بررسی قرار داده است.

این روزنامه در بخشی از دیدگاه خود نوشته است که در سال‎های گذشته دولت افغانستان همواره کمک‎های جامعه جهانی را در عرصه‌های اقتصادی خود استفاده می‎کرده است.

به باور سرمقاله نویس این روزنامه کاندیداهای ریاست جمهوری افغانستان باید به طور صریح برنامه‎های اقتصادی خود را اعلام کنند و بگویند که در صورت پیروزی چه راهکاری را برای توسعه و پیشرفت اقتصاد افغانستان روی دست خواهند گرفت.

روزنامه «سخن جدید»، در سرمقاله خود به درخواست کمسیون مستقل انتخابات مبنی بر عدم گشایش برخی از مراکز رأی‎‌گیری را مورد بررسی قرار داده و آن را حاکی از عدم آمادگی این کمیسیون دانسته است.

در مطلب این روزنامه آمده است که با آنکه گشایش مراکز بیشتر رأی‌گیری می‎تواند دستبردهای زیادی در نتیجه انتخابات داشته باشد، اما کمیسیون مستقل انتخابات نباید آن را برای خود بهانه قرار داده و از مسئولیت‎ها فرار کند.

روزنامه سخن جدید همچنین در سرمقاله خود نگاشته است که کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان باید در جهت برگزاری سالم انتخابات و گسترش آن به تمام نقاط این کشور تلاش کند.

روزنامه «جامعه‎باز»، نیز در سرمقاله خود تصمیم کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان مبنی بر مسدود باقی ماندن برخی از مراکز رأی‌گیری را مورد انتقاد قرار داده است.

این روزنامه نوشته است که افغانستان در موقعیت سرنوشت سازی قرار دارد و مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات و دیگر مقام‎های این کشور برای ایجاد زمینه برگزاری انتخابات سالم سعی کنند.

به باور سررمقاله نویس روزنامه جامعه‎باز، این اقدام کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان ناشی از ضعف اداری  است که از یک سو شگفت ملت این کشور را در قبال داشته و از سویی دیگر بازدارنده مشارکت برخی از مردم در انتخابات است.

روزنامه «هشت صبح»، در دیدگاه رسمی خود به یک قرارداد «گوشت گاو» در ولایت «بلخ» در شمال افغانستان اشاره کرده و نوشته است که به جای گوشت گاو برای نظامیان افغان «گوشت الاغ» داده می‎شد.

این روزنامه این عمل مسئولان این قرارداد را به شدت مورد انتقاد قرار داده و آن را خیانت به وجدان، اخلاق عمومی و نیروهای امنیتی افغان دانسته است.

هشت صبح، این عمل را ناشی از فساد گسترده اداری در ادارات دولتی افغانستان دانسته و خواستار توقف فوری این روند در این کشور شده است.

روزنامه «آرمان ملی»، در سرمقاله خود سخنان «حامد کرزی» رئیس جمهور افغانستان با روزنامه «واشنگتن پست» چاپ آمریکا را مورد انتقاد قرار داده است.

این روزنامه نوشته است که حامد کرزی هم‎اکنون طوری بر کاخ سفید می‎تازد که دیگر مجال بازنگری را هم به خود نداده و آینده دولت و ملت این کشور را نیز نادیده می‎گیرد.
انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها