امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66369
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات روسیه در حال انجام اقداماتی در صندوق بین‌المللی پول هستند تا اصلاحات برنامه‌ریزی‌شده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات روسیه در حال انجام اقداماتی در صندوق بین‌المللی پول هستند تا اصلاحات برنامه‌ریزی‌شده این نهاد بین‌المللی بدون موافقت آمریکا به انجام برسند.

آمریکا در تصمیم‌گیری‌های صندوق بین‌المللی پول حق وتو دارد و این اقدام روس‌ها می‌تواند به منزله نادیده گرفتن آن تلقی شود.

منابعی از کشورهای گروه بیست به خبرگزاری انگلیسی رویترز گفته‌اند «آنتون سیلووانوف»، وزیر امور اقتصاد و دارایی روسیه این ایده را ماه گذشته در جلسه‌ای با حضور مقامات بلندپایه دارایی کشورهای گروه بیست مطرح کرده است.

کنگره آمریکا نتوانسته است اصلاحات توافق شده در سال 2010 برای صندوق بین‌المللی پول را به تصویب برساند. این اصلاحات، منابع مالی صندوق بین‌المللی پول را به دو برابر افزایش داده و به بازارهای نوظهوری مانند چین مجال بیشتری می‌دهند.

آمریکا تنها کشوری است که سهم کنترل‌کننده‌ای از رأی‌های این صندوق را در اختیار دارد و این به معنا است که موافقت این کشور برای پیشبرد هر گونه تصمیم در این نهاد بین‌المللی ضروری است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها