امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66383
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن نذیری سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، صبح امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن نذیری سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، صبح امروز پنجشنبه 15 اسفند ماه، طی سخنانی در بیست و پنجمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در خصوص گزارش سالانه کمیسر عالی حقوق بشر، در ظرفیت ریاست جنبش غیر متعهدها، ضمن شرکت در این نشست بین المللی که در محل سازمان ملل و با حضور رئیس شورا ، کمیسر عالی حقوق بشر، مقامات، سفراء و روسای گروه منطقه ای از جمله سازمان همکاری های اسلامی و اتحادیه عرب برگزار شد، طی سخنانی ضمن تاکید بر اصول جهانشمولی ووابستگی متقابل مفاهیم حقوق بشری، بر نقش همکاری های بین المللی در ارتقاء و حمایت از حقوق بشر در زمینه حقوق بشر تاکید کرد.

سفیر کشورمان، ضمن اشاره به تلاش هایدفتر کمیسر عالی در زمینه رهیافت توسعه ای مبتنی بر اهداف پس از 2015 سازمان ملل از جمله حق توسعه ، خواستار ارائه ابتکارات و ایده های جدید دفتر کمیسر عالی برای اجرای جریان اصلی حق توسعه در چارچوب کار سازمان مللمتحد شد.

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت تقویت همکاری های بین المللی در زمینه حقوق بشر اظهار داشت این موضوع می تواندزمینه تحقق هر چه بهتر حق توسعه را فراهم کرده و فاصله بین اعضا و فقرا را کاهش دهد. وی در این بخش بر ضرورت رهیافت همکاری به جای تقابل تاکید کرد.

​نذیری اصل در این نشست همچنین ضمنهمراهی با خانم کمیسر عالی نسبت به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در کشتار غیرنظامیان جهان ابراز نگرانی کرد. 

وی ضمن توجه به تلاشهای بعمل آمده توسط دفتر کمیسر عالی در زمینه مقابله با نژاد پرستی و تنفر مذهبی، کلیه اشکال نژاد پرستی، ایجاد تنفر مذهبی،  تبعیض نژادی و بیگانه هراسی را که باعث نقض جدی حقوق بشر و آزادی های بنیادین می شوند، را محکوم کرد.   

پایان بخش سخنان رئیس جنبش عدم تعهد تاکید مجدد بر تعهد سازنده اعضای نم به منظور بسط همکاری بیش از پیش با کلیه طرفین درگیر با کار شورای حقوق بشر با هدف تقویت اعتبار شورا و در نهایت تقویت تلاش های جمعی در چارچوب ارتقا، و حمایت از حقوق بشر، بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها