امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66417
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 56
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسئولین بسیج اساتید استان‌های کشور در پایان نشست خود بیانیه‌ای پیرامون لزوم ...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مسئولین بسیج اساتید استان‌های کشور در پایان نشست خود بیانیه‌ای پیرامون لزوم تبیین اقتصاد مقاومتی را صادر کردند که به شرح ذیل است:

« ابلاغ سیاست‌های اقتصادی مقام عظمای ولایت با محوریت اقتصاد مقاومتی بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویداد مدیریتی سال‌جاری و خاستگاه تحول اقتصادی کشور و عملیاتی شدن حماسه بزرگ اقتصادی است.

ابلاغ این سیاست راهگشا در شرایطی که آمریکا و غرب با هیاهوهای تبلیغاتی و جار و جنجال‌های رسانه‌ای – خبری تلاش‌های مذبوحانه همیشگی‌شان را با انرژی مضاعفی در بوق‌های تبلیغاتی دمیده‌اند و با سوء استفاده از نگاه و تدبیر ایران در موضوع مذاکرات هسته‌ای کوشیدند وانمود کنند که چرخ‌های اقتصادی ایران باز ایستاده است.

ابلاغ این سیاست و ترسیم رویکردهای تازه در چشم انداز اقتصادی و اجتماعی کشور با محوریت اقتصاد مقاومتی و تکیه بر خلاقیت‌ها، داشته‌ها و توانمندی‌های ملی و بومی یکبار دیگر دسیسه‌ها و آمال دشمنان را نقش بر آب خواهد ساخت.

در این مسیر، بی‌تردید رسالت و نقش خطیری متوجه نخبگان و دانشگاهیان بویژه اساتید بسیجی کشور است که باید با خردورزی و مشارکت جدی و پویا برای دستیابی به قله‌های رفیع و شایسته آرمان‌های انقلاب اسلامی وارد میدان شوند و با سرلوحه قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری، از طریق ایجاد فرصت‌های پژوهشی و گفتمان‌سازی اقدام کنند و برای تحقق این آرمان لازم است نسبت به تبدیل این گفتمان به مطالبه عمومی، فرهنگ‌سازی و ارائه کارهای علمی و آموزشی، رصد فضاهای اقتصادی و آسیب شناسی و بازشناخت ظرفیت‌ها، آفت‌ها و تهدیدها و نیز فرصت‌های موجود و جلوگیری از فساد و بی‌قانونی در عرصه اقتصاد کشور همراه شوند.

برپایی نهضت اقتصاد مقاومتی و عملیاتی سازی این منشور حیاتی، نیازمند همراهی جامعه دانشگاهی و نهادهای علمی است و قطعا، سازمان بسیج اساتید کشور با برخورداری از تجربه‌های ارزشمندی چون کارگاه‌های جنگ نرم، سازمان دهی کارگروه‌های تخصصی تمدن نوین اسلامی، حلقه‌های علمی کارآمد در رشته‌های گوناگون و نقش موثر در تبیین مقوله بیداری اسلامی و همصدایی و انسجام میان اساتید مسلمان دانشگاه‌های جهان در این عرصه، قادر است این مطالبه مقام معظم رهبری را جریان سازی و جهت بخشی نماید.

در طول حرکت انقلاب اسلامی همواره جریان‌های وابسته و دست نشانده غرب و روشنفکران منفعل و واداده، جاهلانه و مغرضانه با نگاهی حسرت‌آلود به رویای فرورفتن در آغوش گرم و نرم آمریکا و غرب به سر بردند، متاسفانه این موضوع در سالجاری پررنگ تر شده؛ به طوری که این عده بعضا در مسیر مذاکرات هسته‌ای تازه نفس‌تر وارد میدان شدند و به حلقه مکمل رسانه‌های غرب بدل شدند. اما به یقین، ملت استوار ایران با درایت و مدیریت مقام معظم رهبری تمام نقشه‌های آنها را نقش بر آب خواهند کرد و کما فی‌السابق از این رهگذر فتنه انگیز عبور خواهند کرد.

ما خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی و سربازان امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در سازمان بسیج اساتید کشور ضمن همراهی و مشارکت با فراخوان مقام معظم ولایت و مشارکت علمی و عملی در این نهضت بزرگ اقتصادی معتقدیم کشور چون در حوزه‌های سیاسی، دفاعی- امنیتی و علمی و فناوری دارای نظام است، پیشرفت‌ها و دستاوردهای بسیار خوبی داشته است. مشکل اساسی در دو حوزه اقتصادی و فرهنگی بدلیل فقدان نظام است که 24 بند ابلاغی مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی در صورت تلاش دولت، مجلس و دانشگاه‌ها می‌تواند مبنای نظام اقتصادی را شکل دهد.

گفتمان سازی و تبدیل این موضوع به مطالبه عمومی ملت، آموزش کارآفرینان مردمی بخصوص با کمک و مشارکت شبکه بی‌نظیر فرماندهان جنگ نرم، واردکردن حلقه‌های علمی در حل معضلات و مشکلات کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و مراکز تولیدی کشور را از جمله راهکارهای موثر در تحقق و اجرای اقتصاد مقاومتی می‌دانیم.

اساتید بسیجی و دانشگاهیان باید با گفتمان سازی و تبیین تمایزات و تفاوت‌های اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی و تبیین مفهوم، مبانی و فرهنگ‌سازی و تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان غالب در کشور و آموزش کارآفرینان مردمی به طور گسترده اقدام کنند.

همچنین، اساتید بسیجی و مسئولین بسیج اساتید کشور و جامعه دانشگاهی از دولت محترم و دستگاه دیپلماسی انتظار دارند که محکم جواب یاوه‌گویی‌های قداره بندان آمریکایی که شرورترین انسان‌های روی زمین و تاریخ هستند را بدهند و ذره‌ای در مسیر مذاکرات از حقوق ملت و خطوط قرمز نظام کوتاه نیایند و باور داریم با تاسی از مقام ولایت و اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی همچنانکه تاکنون در عرصه‌های مختلف علمی و فرهنگی و امنیتی و نظامی درخشیدیم در حوزه اقتصاد نیز با تحول و حماسه بزرگ روبرو می‌شویم.»
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها