امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66430
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 58
رضا معصومی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد تهیه پیش‌نویس لایحه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ...

رضا معصومی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد تهیه پیش‌نویس لایحه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اظهار داشت: در حال حاضر بر اساس مطالعاتی که در سال‌های گذشته در این دفتر انجام شده و اطلاعات آن به صورت اسناد پشتیبان در آمده است، جلسات کارشناسی به طور منظم در دفتر الگو برگزار می‌شود و گزاره استنتاج شده از اسناد موجود، مبنای پیش لایحه قرار گرفته و در جلسات مربوطه مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس امور تدوین الگوی اسلامی ایرانی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بیان کرد، با برگزاری جلسات متعدد، پیش‌نویس اولیه لایحه الگو مراحل پایانی را طی می‌کند.

وی تصریح کرد: این لایحه شش جهت در حوزه‌ها و مسائل مختلف را در بر می‌گیرد.

رئیس امور تدوین الگوی اسلامی ایرانی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در پاسخ به این سؤال که همکاری این دفتر با مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برای تدوین لایحه چیست، بیان داشت: تهیه اسناد الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بر اساس اساسنامه مرکز الگو به عهده آنهاست، اما در جلسه‌ای که با مسئولان این مرکز داشتیم، تاکنون سندی تهیه نشده است و انتظار این است که تجربیات و مستندات آن مرکز برای تهیه اسناد بالادستی در اختیار معاونت قرار گیرد.

به گفته معصومی‌راد در حال حاضر از آن مرکز خواسته شده است، پیش‌نویس فعلی لایحه از سوی مسئولان مرکز الگو مورد بررسی قرار گیرد، تا اشکالات آن برطرف شود.

رئیس امور الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه در گذشته دستورالعملی برای تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تهیه شده بود، بیان داشت: بر اساس این دستورالعملی که در فروردین ماه سال جاری تدوین شده بود، جایگاهی برای مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت پیش‌بینی نشده بود و به همین علت از سوی کمیسیون فرهنگی دولت یازدهم اصلاحیه درخواست شد تا در آن جایگاه مراکز الگو در شورای راهبری پیش‌بینی شود، البته هنوز دستورالعمل ابلاغ نشده است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر پیش‌نویس لایحه در معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در حال بررسی است و پس از ابلاغ دستورالعمل در شورای راهبری و کارگروه تلفیق نیز بررسی خواهد شد.

معصومی‌راد افزود: پیش‌نویس لایحه در کارگروه‌های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و نظرات کارشناسی درباره آن مطرح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ماده یک قانون برنامه پنجم توسعه(اسفند ۱۳۸۹ تا اسفند ۱۳۹۴) دولت مکلف شده با همکاری سایر قوا الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را تهیه و لایحه آن را برای تصویب تا پایان سال سوم برنامه (پایان سال ۱۳۹۲) به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.
متن قانون:
ماده1ـ دولت موظف است با همکاری سایر قوا « الگوی توسعه اسلامی ـ ایرانی» که مستلزم رشد و بالندگی انسانها بر مدار حق و عدالت و دستیابی به جامعه‌ای متکی بر ارزشهای اسلامی و انقلابی و تحقق شاخص‌های عدالت اجتماعی و اقتصادی باشد را تا پایان سال سوم برنامه تدوین و جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد. این الگو پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی مبنای تهیه برنامه ششم و برنامه‌های بعدی قرار می‌گیرد.

تبصره ـ دبیرخانه تهیه این الگو در قوه مجریه مستقر خواهد بود و رؤسای قوای سه‌گانه کشور موظفند با اتخاذ سازوکارهای لازم در هر قوه به فرآیند تهیه آن کمک کنند.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها