امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66447
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۲۱
تعداد بازدید: 131
حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ...

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ و وظایف وزرات فرهنگ و

ارشاد اسلامی نسبت به آن اظهارداشت: هشدارهای رهبر معظم انقلاب بویژه در حوزه فرهنگ از جنس هشدارهایی نبود که برای بار اول ابراز شده باشد، این تذکرات رهبری پیش از این در دوره مدیریت فرهنگی سازندگی و دوره مدیریت فرهنگی اصلاحات بارها بیان شده بود و بارها در دولت قبل به عنوان یک دوره قابل تأمل مورد اشاره قرار گرفته بود.

وی تصریح‌کرد: بنابر این وزیر محترم ارشاد چنین سخنانی را برای اولین بار نشنیده است که بخواهد با صدور بیانیه اعلام آمادگی و اعلام کند که می‌خواهد این سخنان رهبری را سرلوحه کار خود قرار دهد بلکه آقای جنتی باید توضیح دهد در مدت 8 ماه گذشته به چه بخشی از اینها عمل کرده است.

عضو کمیسیون اصل ٩٠ مجلس یادآور شد: یکی از مشکلات وزرات ارشاد دولت یازدهم، نوع تفکر حاکم بر آن و انتصابات آن است، وقتی آقای جنتی از وزارت ارشاد دوره محمد خاتمی به عنوان یک الگو یاد می‌کند و ارادت خود نسبت به آقای هاشمی را نه تنها شخصی بلکه فکری می‌داند، طبیعی است که محصولاتی در وزارت ارشاد او مورد حمایت قرار می‌گیرد که اعتراض علما و مراجع را به دنبال دارد و ادبیات رهبری را از تذکر عادی به تذکری هشدارگونه تغییر می‌دهد.

رسایی گفت: مشکل اینجاست که آقای جنتی سوراخ دعا را گم کرده است والا در بیانیه خود از دوره سازندگی به عنوان دوره‌ای بی‌بدیل که در آن با تهاجم فرهنگی مقابله شده یاد نمی‌کرد، بنده به هنگام رای اعتماد و در زمانی که سؤالم از وی در صحن علنی طرح می‌شد، برخی از این انحرافات را به او یادآور شدم از جمله انتصابات پرحاشیه وزارت ارشاد را گفتم و اگر وزیر ارشاد و رییس جمهور به تذکر دلسوزانه و کارت زرد مجلس اهتمام می‌ورزیدند و نمی‌گفتند که ما ابایی از کارت زرد نداریم، کار به تذکر دلسوزانه اما علنی و شدید رهبری خطاب به دولت کشیده نمی شد.

مدیر مسئول هفته نامه ٩ دی ادامه داد: وزیر ارشاد به جای صدور بیانیه آن هم بیانیه‌ای که خودش نشان دهنده تلقی غلط وی از فعالان این عرصه است، باید به مسیری که رهبری به عنوان علاج اشاره کردند عمل کند. امام خامنه ای حمایت و میدان دادن به جریان فرهنگی مومن و انقلابی را که کم نیستند، وظیفه ارشاد دانستند و ما منتظر بیانیه عملی وزیر ارشاد در این خصوص هستیم.

نماینده مردم تهران با اشاره به دعوتی که از هفته قبل برای حضور وزیر ارشاد در کمیسیون اصل ٩٠ شده گفت: این دعوت به دلیل شکایت‌های مختلف و بیان تذکرات متعدد علما و مراجع است. تذکرات مراجع و علمای خبرگان رهبری آنقدر شدید است که می طلبد وزیر ارشاد استیضاح شود اما با توجه به راهکاری که رهبر معظم انقلاب نشان دادند قطعا صدور این بیانیه یا سخنرانی مشکل را حل نمی کند بلکه تغییر در جهت گیری لازم است. اگر این تغییر رویه در وزارت ارشاد دیده شود مایه مباهات و دلگرمی همه ماست والا وزیر ارشاد باید منتظر احضار خود به مجلس و جلسه استیضاح باشد.
انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها