امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66473
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 94
اصغر زارعی کارشناس امورخاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اختلافات اخیر بین کشورهای ...

اصغر زارعی کارشناس امورخاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اختلافات اخیر بین کشورهای عربی، اظهار داشت: قطر در تحولات سوریه کمی محتاط‌تر شده است اما عربستان با حمایت از گروه‌های تکفیری به دنبال زورآزمایی است و همین برخوردهای فکری و عملی باعث شده است شکاف گذشته بین کشورهای عربی هم‌اکنون بیشتر از قبل شود.

وی با بیان اینکه قطر به دنبال نقش آفرینی در خاورمیانه است، گفت: دخالت های بدون دلیل قطر آتش اختلافات بین کشورهای عربی را شعله ور کرده است.

زارعی افزود: اخوان المسلمین مصر از حمایت قطر برخوردار است و افراد بسیاری از این جریان داخل خاک قطر حضور دارند و از حمایت مالی و معنوی این کشور بهره‌مند می‌شوند در حالیکه کشورهای عربی دیگر نظرات دیگری را دنبال می کنند.

این کارشناس امور خاورمیانه به احضار سفرای کشورهای عربی در دوحه اشاره کرد و گفت: در صورتیکه این درگیری های لفظی ادامه پیدا کند، این احتمال وجود دارد که شاهد اقدام نظامی این کشورها علیه یکدیگر باشیم. در شرایطی که می‌دانیم ارتجاع عرب از هر فرصتی به نفع خویش استفاده می کند و توقع ساکت بودن از این کشورها غیر منطقی بنظر می رسد.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای تحولات سوریه بنظر می‌رسید جبهه مخالفان یکپارچه هستند و قصد دارند بشار اسد را تحت تاثیر قراردهند اما با گذشت زمان مشخص شد منافع این کشورها مختلف است و هرکدام به دنبال این هستند که از شرایط خاورمیانه استفاده لازم خودشان را ببرند، به این ترتیب ادامه وضعیت کنونی می تواند مسائل را جدی تر کند و منطقه را تحت تاثیر قرار دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها