امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66480
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به فرمایشات مقام معظم رهبری در ...

آیت‌الله عباس کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ اشاره کرد و اظهار داشت: بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان یک بسته جامع در تبیین رضایت نخبگان و هادیان امت در مسیر تقویت فرهنگ و نظام مقدس جمهوری اسلامی و شناخت تحولات پایه‌ای و بنیادی داخلی و بین‌المللی است.

وی تصریح کرد: در این زمینه یکی از عرصه‌های مورد توجه رهبر معظم انقلاب عرصه فرهنگ است که ایشان هم اظهار نگرانی کردند و هم حفظ فرهنگ انقلابی و اسلامی را وظیفه عموم مسلمانان دانستند و فرمودند رخنه فرهنگی دشمنان به این آسانی قابل ترمیم است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند مسئولان قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند و نباید چشم بدبینی به آنها داشت چرا که به انزوا کشاندن آنها کار درستی نیست.

آیت‌الله کعبی با تاکید بر اینکه مسئولان باید چند کار عمده را انجام دهند، افزود: رعایت خطوط قرمز فرهنگی در عرصه کتاب،‌ هنر، فیلم و مطبوعات و رسانه‌ها باید بر پایه موازین اسلامی و حقوق عمومی و ارزش‌های انقلابی ملت باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد:‌ موضوع دوم که جزء وظیفه مسئولان است تقویت جریان فعال فرهنگی مومن و انقلابی است که در صحنه برای جریان ‌سازی فرهنگی فعالیت می‌کنند؛ مسئولان باید با اشراف فرهنگی بتوانند جریان سازی فرهنگی را بر پایه اسلام و انقلاب تقویت کنند. 

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مطلب سوم اینکه باید روشن شود که ساخت فرهنگ اسلامی هم وظیفه مسئولان و هم وظیفه حوزه‌های علمیه و روحانیت است؛ همه باید با هم‌اندیشی بتوانند جریان‌سازی فرهنگی کنند، این نغمه‌ها که گاهی شنیده می‌شود که کار فرهنگی به حوزه‌های علمیه و روحانیت مربوط است و دولت باید مشغول کارهای عمرانی و خدماتی شود این یک نوع سکولاریسم فرهنگی را ترویج می‌کند.

وی افزود:‌ مسئولیت اصلی در نظام اسلامی نسبت به دیده‌بانی و ساخت فرهنگ و مدیریت فرهنگ به عهده نهادهایی است که در نظام اسلامی مسئولیت دارند و البته محتوای فرهنگی را حوزه‌های علمیه و اندیشمندان عرصه فرهنگ و هنر بر اساس اصول اسلامی تأمین کنند اما مدیریت فرهنگی به عهده مسئولان نظام است و اینکه فرافکنی کنند و فقط حوزه‌ها را مسئول بدانند سکولاریسم فرهنگی است، سیاست‌های فرهنگی نظام را مسئولان اجرایی باید انجام دهند.

آیت‌الله کعبی یادآور شد: استفاده از ظرفیت فیلم و کتاب در نشر فضائل اخلاقی بسیار حائز اهمیت است و همه باید برای پاسداری از هویت اسلامی و انقلابی ایران اسلامی دست به دست هم دهیم؛ مبارزه قاطع با بی‌بند و باری و افسار گریختگی اخلاقی یک نگاه جهادی و در واقع جهاد فرهنگی می‌طلبد تا یک تحول بنیادی اخلاقی فرهنگی بر اساس اصول اسلامی شاهد باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها