امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66489
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 63
محمد نستوه، معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص تعداد ...

محمد نستوه، معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص تعداد دانش‌آموزان ثبت‌نام شده در آزمون مدارس استعدادهای درخشان اظهار داشت: طراحی و چاپ دفترچه سؤال آزمون به صورت کشوری است اما ثبت‌نام به صورت متمرکز نیست بلکه در 32 سایت ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم امسال حدود 400 هزار داوطلب در آزمون ورودی به پایه هفتم و پایه اول دوره دوم متوسطه شرکت کنند.

نستوه در پاسخ به این پرسش که «برای اینکه سؤالات آزمون از استاندارد بالایی برخوردار باشد چه اقدامی انجام داده‌اید؟»، افزود: طراحی سؤال آزمون در کشور را به صورت متمرکز برای کل کشور انجام می‌دهیم و این کار متناسب با استعدادیابی است؛ یعنی کیفیت طراحی سؤال به شکلی خواهد بود که افراد دارای استعدادهای برتر را پذیرش کنیم و صرفاً یک آزمون پیشرفت تحصیلی نباشد.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به جداسازی آزمون استعدادهای درخشان از آزمون مدارس نمونه‌دولتی گفت: با عنایت به اهداف و سیاست‌های حوزه استعدادهای درخشان، آزمون استعدادهای درخشان امسال توسط وزارت آموزش و پرورش از آزمون مدارس نمونه دولتی جدا شد و هدف‌مان پذیرش استعدادهای برتر است.

وی هدف مدارس نمونه دولتی را پوشش دادن دانش‌آموزان مستعد مناطق کمتر توسعه‌یافته و روستایی دانست و افزود: مدارس نمونه دولتی یک محیط تربیتی را می‌خواهد ایجاد کند تا افراد مستعدتر را پذیرش کرده و خدمات آموزش و پرورش را به آنها ارائه دهد.

نستوه ادامه داد: درباره آزمون استعدادهای درخشان برابر با شاخص‌هایی که داریم باید پذیرش دانش‌آموزان با استعداد برتر را بر اساس یک نظام شناسایی دقیق انجام دهیم و آنها را به مدارس استعدادهای درخشان هدایت کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار