امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66520
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان روانشناسی اجتماعی، امیر حسین قاضی زاده در دومین روز از دومین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان روانشناسی اجتماعی، امیر حسین قاضی زاده در دومین روز از دومین کنگره ملی روانشناسی اجتماعی با تأکید بر سلامت اجتماعی افزود: تا کنون نگاه به سلامت اجتماعی یا رویکرد جامعه شناسانه یا بهداشتی و درمانی بوده است و روانشناسی اجتماعی نادیده گرفته شده است.

وی با اشاره به اهمیت روانشناسی اجتماعی خاطرنشان کرد: زمانی بشر فکر می کرد با مهار بیماری های واگیر و غیرواگیر می تواند به سلامت دست یابد، اما امروزه سلامت ابعاد گسترده تری پیدا کرده و کسی نمی تواند نقش روانشناسان را در حوزه سلامت نادیده بگیرد.

به گفته قاضی زاده تحقیقات نشان می دهد اختلالات جسمی و روانی می تواند ناشی از محیط و اجتماع باشد. تا زمانی که نتوانیم مثلاً مشکل فقر یا جنگ را حل کنیم نمی توانیم در رفع بیماری های جسمی و روانی موفق عمل کنیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گزارش مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص تهدیدهای اجتماعی، گفت: در این گزارش به 6 تهدید اجتماعی از جمله اعتیاد، فرار مغزها، فاصله طبقاتی، بیماری و غیره اشاره شد که نظام اجتماعی را به خطر می اندازد.

به گفته وی شواهد نشان می دهد که استرس حتی در افزایش سرماخوردگی موثر است، چرا که بر اثر فشار روانی سیستم ایمنی بدن ضعیف می شود. همچنین فشار روانی می تواند در ژنتیک هم تأثیر گذار باشد.

۵۰ درصد زنان و ۴۵ درصد مردان ما اضافه وزن دارند

احمدعلی پور، رئیس انجمن روانشناسی سلامت نیز در ادامه کنگره به معضل چاقی در کشور اشاره کرد و گفت: ۵۰ درصد زنان و ۴۵ درصد مردان ما اضافه وزن دارند که اگر بخواهیم اختلالاتی از این قبیل را با روش بالینی و فردی درمان کنیم موفق نخواهیم شد.

علی پور خاطر نشان کرد: نمی توان بحث سلامت را مانند تکه های گوشت قربانی به هر یک از سازمانها واگذار کرد، ضمن اینکه این موضوع با اهداف بهداشت جهانی نیز مغایرت دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها