امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66523
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان روانشناسی اجتماعی، بهزاد دماری در اختتامیه کنگره ملی روانشناسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان روانشناسی اجتماعی، بهزاد دماری در اختتامیه کنگره ملی روانشناسی اجتماعی افزود: روز به روز شاهد افزایش آسیبهای اجتماعی همچون فقر، بیکاری، ترک تحصیل و ....  هستیم و این به این دلیل است که برنامه ریزی مدونی برای بهبود سلامت اجتماعی مردم نداریم.

وی معتقد است نباید منتظر بمانیم که فقط بخش های دولتی برای رفع معضلات و توجه به سلامت اجتماعی اقدامی انجام دهند.

به گفته دماری، پرداختن به مقوله سلامت اجتماعی برای مردم هم تکلیف است هم حق مردم و برای ارتقای این رشته هم به مشارکت مردم و هم سیاستگذاران نیاز است.

دماری با بیان اینکه سلامت اجتماعی متولی بسیاری دارد خاطر نشان کرد: وزارت کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه، وزارت بهداشت و درمان و شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله متولی های این حوزه هستند که این موضوع باعث شده است کار بهینه ای صورت نگیرد.

وی معتقد است: داشتن متولی واحد و هماهنگ و همچنین برنامه ملی ارتقا سلامت اجتماعی دو گام اساسی برای رشد این رشته است.

این کنگره در روزهای 14 و 15 اسفند در پردیس نسیبه تهران و با هدف معرفی فعالیت‌های پژوهشی، در راستای ارج نهادن به تلاش محققان این حوزه و همچنین به مناسبت تجلیل از مقام دکتر حسین شکرکن به پاس سال ها تلاش علمی و گرامیداشت محمود ایروانی استاد فقید برگزار شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها