امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66531
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
سعید متصدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: چند نیروگاه که خارج از شهرهای بزرگ هستند (نیروگاه ایرانشهر و زرند کرمان) صرفاً سوخت مازوت ...

سعید متصدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: چند نیروگاه که خارج از شهرهای بزرگ هستند (نیروگاه ایرانشهر و زرند کرمان) صرفاً سوخت مازوت استفاده می‌کنند.

معاون سازمان محیط زیست افزود: بر همین اساس به وزارت نیرو پیشنهادی مبنی بر تعطیلی نیروگاه‌هایی که صرفاً از سوخت مازوت استفاده می‌کنند داده‌ایم چرا که امروز مازوت به لحاظ کیفیت فاقد استاندارد است همچنین کشور ما نیز در موقعیتی نیست که بخواهد در شهرهای کوچک از سوخت مازوت استفاده کنند.

متصدی بیان داشت: از وزارت نیرو تقاضا داریم برنامه مشخصی برای نیروگاه‌ها داشته باشد تا آلودگی آنها کاهش یابد.

وی با بیان اینکه سایر نیروگاه‌های کشور دوگانه‌سوز هستند ادامه داد: این امر به شکلی است که نیروگاه‌ها یا از سوخت گاز و مازوت استفاده می‌کنند یا گاز و گازوئیل را مورد استفاده قرار می‌دهند.

وی یادآور شد: در فصول سرد نیروگاه‌ها به دلیل اینکه اولویت استفاده از گاز به مصارف خانگی تعلق دارد مجبور می‌شوند از سوخت مازوت استفاده کنند.

معاون سازمان محیط زیست اضافه کرد: به دلیل افزایش تحریم‌ها طی سالهای گذشته نیروگاه‌های کشور مجبور شدند علاوه بر فصول سرد در سایر فصل‌ها نیز از سوخت مازوت استفاده کنند.

متصدی خاطرنشان کرد: در این باره هماهنگی‌هایی با وزارت نفت انجام داده‌ایم تا از سال آینده تمام نیروگاه‌ها در تمامی فصل‌ها سوخت گاز را مورد استفاده قرار دهند البته نیروگاه‌ها هر سوختی که استفاده می‌کنند باید با استانداردهای زیست محیطی در تطابق باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها