امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66541
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 81
سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: در سال آینده اختصاص ارز مبادله‌ای و عتبات عالیات حذف می‌شود و قیمت‌ها بر اساس ارز آزاد محاسبه ...

سعید اوحدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، گفت: در سال آینده اختصاص ارز مبادله‌ای و عتبات عالیات حذف می‌شود و قیمت‌ها بر اساس ارز آزاد محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: به همین دلیل قیمت‌های عتبات عالیات در دوره جدید 12 درصد افزایش داشت اما در جلساتی که با رئیس کل بانک مرکزی داشتیم تأکید بر این شد که ارز عمره و حج را همچنان از محل ارز مبادله‌ای تأمین کند.

رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: طی روزهای گذشته معاون اول رئیس جمهور در نامه‌ای به آقای سیف تأکید کرد که علی‌رغم تمام محدودیت‌ها و مشکلات ارز مبادله‌ای برای حج عمره تأمین شود تا در اعزام زائران خللی ایجاد نشود.

رئیس سازمان حج و زیارت در خصوص ارز همراه زائران گفت: این تصمیم خللی در ارز همراه زائران وارد نمی‌کند و همچنان 200 دلار همراه به زائران داده می‌شود.

* افزایش 50 درصدی ظرفیت اعزام عتبات در نوروز

اوحدی در خصوص اعزام‌های نوروزی عتبات عالیات گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته ظرفیت‌های اعزام به عتبات عالیات 50 درصد افزایش پیدا کرده است و همچنین سازمان حج و زیارت با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با همکاری شرکت شمسا دستورالعملی را تدوین کرده‌اند تا اعزام‌های مازاد را نیز که خارج از پوشش شمسا به عتبات عالیات اعزام می‌شوند را ساماندهی کنند.

* افزایش 15 درصدی ظرفیت عمره دانشجویی

وی در خصوص اعزام‌های عمره دانشجویی گفت: عمره دانشجویی از سوم فروردین آغاز می‌شود و امسال با 15 درصد افزایش در مجموع 13 هزار و 300 نفر به عمره دانشجویی اعزام می‌شوند.

* دو قسطی شدن هزینه حج تمتع برای اولین بار

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اتفاق مهمی که امسال در زمینه پرداخت هزینه حج تمتع صورت گرفت دو قسطی شدن هزینه حج بود.

وی افزود: زائران در مرحله اول حدود 2 میلیون و 500 هزار تومان پرداخت کردند که با محاسبه سود سپرده آنها در مجموع قسط اول در حدود 5 میلیون تومان است.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: قسط دوم از حج تمتع در هفته اول اردیبهشت و متناسب با گروه‌هایی که زائران انتخاب می‌کنند از آنها اخذ می‌شود.

اوحدی تصریح کرد: دو قسطی شدن هزینه حج تمتع برای اولین بار اتفاق افتاد تا مساعدتی به زائران حج تمتع شود و برای تأمین هزینه‌ها مشکلی نداشته باشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها