امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 66557
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، افشین دانه‌کار بعدازظهر جمعه در مناظره چالش‌های مواجه به حفاظت از حیات وحش و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، افشین دانه‌کار بعدازظهر جمعه در مناظره چالش‌های مواجه به حفاظت از حیات وحش و برخورد با شکارچیان غیرمجاز گفت: موقعی که از شکار و صید صحبت می‌شود در واقع در مورد منابع زنده و تولید طبیعت صحبت می‌کنیم و اصولاً بیشتر صیدها با اسلحه گرم انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در طبیعت هر منبعی یک ارزش افزوده دارد گفت: ارزش افزوده جنگل چوب و منابع گیاهی است یا در مرتع‌داری پروتئین و در اکوسیستم‌های آبی صید آبزیان ارزش افزوده آن است که نمی‌توانیم نسبت به اینها بی‌تفاوت باشیم.

مدیر گروه محیط زیست دانشگاه تهران اذعان داشت: معتقدم در صید حیات وحش فقدان مدیریت و برنامه‌ریزی باعث آشفتگی شده است و در مورد ممنوعیت شکار باید صحبت کرد چرا که این شکارچیان بودند که به دلیل شناختی که از طبیعت داشتند کانون شکار ایران را در سال 1335 شکل دادند و با حذف مجوز در واقع ممنوعیت صید را برای گروهی که آگاهی دارند رقم زده‌ایم و راه همچنان برای افراد غیرمجاز باز است.

وی تصریح کرد: ارزش حیات وحش برای مردم ما قابل فهم نیست در حالی که در دنیا شکار را به عنوان منبعی برای تولید پول می‌بینند ما باید به گونه‌ای برخورد کنیم که ارزش وجود حیات وحش را مردم بر سر سفره‌شان حفظ کنند تا به جای آنکه فقط سازمان حفاظت از محیط زیست نهاد حمایت کننده باشند مردم از آن حراست کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها